Kendilerini MİT mensubu olarak tanıttılar, 400 bin TL dolandırdılar: 2 tutuklama

Ankara’nın Akyurt ilçesinde yaşayan Mustafa Gül (69) kendisini Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubu olarak tanıtan şahıslar tarafından yaklaşık 400 bin TL dolandırıldı.

Gül’ü telefonla arayarak suça karıştığını ve evinde bulunan ziynet eşyalarını teslim etmesi gerektiğini söyleyen 10 suç kayıtlı A.H.G., 5 adet yarım altın, 21 adet çeyrek altın, 3 adet bilezik, 3 bin 800 doları elden aldı.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Yaşadığı olayı çocuklarına anlatmasının ardından dolandırıldığını anlayan Gül, polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Akyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerince yaklaşık 40 kamera kaydının incelenmesi ve çeşitli şahısların sorgulanmasının ardından şüpheli A.H.G.’nin kimliği tespit edildi. Polis ekiplerince gözaltına alınan A.H.G.’nin üzerinde, mağdur Mustafa Gül’den aldığı paraların tamamı ele geçirildi. A.H.G.’nin emniyette verdiği ifade sonucunda olayı organize eden Y.T. de Ankara’nın Çankaya ilçesinde yakalandı.

TUTUKLANDILAR

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler A.H.G. ve Y.T. tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

“ESİR ALINMIŞ GİBİYDİM”

Yabancı numaralardan gelen numaraları açmadığını dile getiren mağdur Mustafa Gül, “’Bu telefon sana mı ait’ dediler, ben de ’evet’ dedim. Bana eşimin numarasını söylediler, ben de ’evet, eşime ait’ dedim. Devamlı korku vererek, benden paraları alma noktasına kadar gitti. Benim beynim gitti, tek bir noktaya odaklandım. Esir alınmış gibiydim. Ben kaybolan eşyalarımdan umudu kesmiştim ama adaletin işlemesi için dua ettim. Duam da kabul oldu param da geri geldi” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx