YouTube’de ‘Propaganda’ adlı kanalın moderatörlüğünü yapan Nisa Çaydan’ın Kelime-i Tevhid bayrağı paylaşımları sosyal medyada dikkat çekti. Kullanıcıların tepki gösterdiği o detayların ardından bir kullanıcının gazetecinin ‘eteğine’ yaptığı yorum tartışma yarattı.
İstanbul’da gerçekleşen Filistin dayanışma mitinginde, bir üniversite öğrencisinin Kelime-i Tevhid bayrağı taşıyan birine yumruk attığı için tutuklanması büyük tepki çekmişti.
![](https://taskent-haber.com/wp-content/uploads/2024/01/kelime-i-tevhid-bayragi-paylasan-kadin-gazetecinin-kiyafetine-muslumana-yakisiyor-mu-sorusu-geldi-1-ga3UQSUi.jpg)
Sosyal medyada yankıları devam eden olayla ilgili kullanıcılar ikiye bölündü. Kimisi bayrağı açan kişinin yanında dururken kimi yumruk atan genci savundu.
![](https://taskent-haber.com/wp-content/uploads/2024/01/kelime-i-tevhid-bayragi-paylasan-kadin-gazetecinin-kiyafetine-muslumana-yakisiyor-mu-sorusu-geldi-2-jKJuXD6N.jpg)
YouTube’da ‘Propaganda’ adlı kanalın moderatörlüğünü yapan Nisa Çaydan da Twitter (X) hesabı üzerinden, Kelime-i Tevhid bayrağı paylaşımları yaparak, olaya tepki gösterdi.
![](https://taskent-haber.com/wp-content/uploads/2024/01/kelime-i-tevhid-bayragi-paylasan-kadin-gazetecinin-kiyafetine-muslumana-yakisiyor-mu-sorusu-geldi-3-JPGaUzMl.jpg)
İşte o paylaşım:
![](https://taskent-haber.com/wp-content/uploads/2024/01/kelime-i-tevhid-bayragi-paylasan-kadin-gazetecinin-kiyafetine-muslumana-yakisiyor-mu-sorusu-geldi-4-4Nsu3YaG.jpg)
Diğer yandan Devlet Partisi Genel Başkanı Murat Şahin’in paylaştığı olayın videosunu alıntılayarak “Baban yaşındaki adama el kaldırmaya utanmadın mı? Sen ne biçim bir Türk gencisin?” diye de sordu.
![](https://taskent-haber.com/wp-content/uploads/2024/01/kelime-i-tevhid-bayragi-paylasan-kadin-gazetecinin-kiyafetine-muslumana-yakisiyor-mu-sorusu-geldi-5-hqmzHFw1.jpg)
Ardından olayın diğer tarafı olan kullanıcılardan Çaydan’a tepkiler yükseldi.
![](https://taskent-haber.com/wp-content/uploads/2024/01/kelime-i-tevhid-bayragi-paylasan-kadin-gazetecinin-kiyafetine-muslumana-yakisiyor-mu-sorusu-geldi-6-O75AmSqx.jpg)
Bir kullanıcı Çaydan’ın fotoğrafını paylaşarak, “İnsani olarak soruyorum. Şu giydiğin etek müslümana yakışıyor mu?” diye sordu.
![](https://taskent-haber.com/wp-content/uploads/2024/01/kelime-i-tevhid-bayragi-paylasan-kadin-gazetecinin-kiyafetine-muslumana-yakisiyor-mu-sorusu-geldi-7-9mKAMxNM.jpg)
Kullanıcının Çaydan’ın paylaşımları nedeniyle kıyafetini eleştirerek ironi yaptığına dair yorumlar geldi.
![](https://taskent-haber.com/wp-content/uploads/2024/01/kelime-i-tevhid-bayragi-paylasan-kadin-gazetecinin-kiyafetine-muslumana-yakisiyor-mu-sorusu-geldi-8-CMAjj4aD.jpg)
“Cumhuriyet kadınına çok yakışmış” diyenler oldu.
![](https://taskent-haber.com/wp-content/uploads/2024/01/kelime-i-tevhid-bayragi-paylasan-kadin-gazetecinin-kiyafetine-muslumana-yakisiyor-mu-sorusu-geldi-9-jeXCF6zV.jpg)
Kullanıcının kıyafet üzerinden eleştiri yapmasına tepki gösterenler de oldu.
![](https://taskent-haber.com/wp-content/uploads/2024/01/kelime-i-tevhid-bayragi-paylasan-kadin-gazetecinin-kiyafetine-muslumana-yakisiyor-mu-sorusu-geldi-10-v9cg9d9y.jpg)
Çaydan, paylaşımının altına gelen yorumlara şöyle yanıt verdi:
![](https://taskent-haber.com/wp-content/uploads/2024/01/kelime-i-tevhid-bayragi-paylasan-kadin-gazetecinin-kiyafetine-muslumana-yakisiyor-mu-sorusu-geldi-11-pINsQwrp.jpg)
Kendisini eleştiren kullanıcıya ise “Gayet güzel çıkmışım” diye yanıt verdi.
![](https://taskent-haber.com/wp-content/uploads/2024/01/kelime-i-tevhid-bayragi-paylasan-kadin-gazetecinin-kiyafetine-muslumana-yakisiyor-mu-sorusu-geldi-12-iqQlzMNG.jpg)