İpar Özay Kurt artık Stanford’lu

Fenerbahçe Opet’te ilginç bir ayrılık yaşandı. Takımın genç ve başarılı isimlerinden İpar Özay Kurt, eğitim hayatına ABD’de devam etmek için sarı-lacivertlilere veda etti.

Üstelik İpar, dünyanın en iyi üçüncü üniversitesi olarak gösterilen Stanford’a kabul edildi. Burada hem voleybol hem de eğitim hayatını birlikte yürütecek genç sporcu heyecanlı olduğunu vurguladı.

İpar Özay Kurt şöyle konuştu:

“Fenerbahçe’nin her yaş grubunda oynadım. A Takım’daki ablalarım eğitim hayatına devam etmem için beni hep destekledi. Deplasmanlara gittiğimizde ben yolda ders çalışırdım. Çok heyecanlıyım çünkü Amerika gibi farklı bir ülkede yaşayacağım. Ailemden, arkadaşlarımdan uzağa gitmek stresli olacak ancak her şeyin yoluna gireceğini düşünüyorum. Eğitimin ve voleybolun bir arada olduğu bir yere gidiyorum. Program olarak da çok zengin. Kabul oranı çok düşük bir üniversite. Benim hedefim mühendis olmak. Orada bu işin PR, tasarım, pazarlama kısmını veren bir bölüm okuyacağım. Mezun olduktan sonra voleybol oynamayı çok istiyorum.”

2020’de MVP’YDİ

16 yaşından bu yana Ay-Yıldızlı formayı giyen 2003 doğumlu İpar Özay Kurt, 2020’deki Avrupa Genç Kızlar Voleybol Şampiyonası’nda ‘En Değerli Oyuncu’ (MVP) seçildi. Robert Koleji’nden bir ay sonra mezun olacak İpar, lisede ABD’deki eğitim hayatına yönelik dersler aldı. Genç yıldız, Fenerbahçe’de iki, milli takımda bir şampiyonluk yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir