İmamoğlu, Haliç Su Sporları Merkezi açılışında konuştu: Umutla çok güzel işler yapacağız ve hiçbir zaman susmayacağız

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haliç’teki Su Sporları Merkezi’nin açılışında, “Haliç’te tam karşımızda duran Feshane’nin, dünya sanatına büyük bir ev sahipliği yapacağı şekliyle 22 Haziran’da açılışını yapacağımızı buradan müjdelemek istiyorum. Umutla çok güzel işler yapacağız ve hiçbir zaman susmayacağız. Her şey çok güzel olacak.” dedi.

İBB, Haliç Su Sporları Merkezi’ni, İletişim Koordinatörlüğü ve Spor İstanbul iş birliğiyle bugün düzenlenen Uluslararası Kürek Yarışları’yla açtı. Açılışa İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Merkezin önemli bir konumda olduğuna değinen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Buranın cazibe merkezi olacağından şüphemiz yok”

Tesisimiz hayırlı uğurlu olsun. Geçtiğimiz dört yıl içerisinde Haliç yoğunluklu çok fazla işimiz var. Ve bu işlerimizin her birisinin meyvelerini almaya başladık ve önümüzdeki süreçte de almaya devam edeceğiz. Haliç’i hak ettiği öneme dönük bir faaliyet sahası haline dönüştürüyoruz. Cazibe merkezi olacağından hiç şüphemiz yok. Bugün de burada Haliç Kürek Yarışları’nı gerçekleştirmenin keyfini yaşıyoruz. İlkini 2021 yılında düzenlemiştik. İkincisi, 2022 yılında Golden Horm Robing Cup adıyla uluslararası bir statüye kavuştu. Tabii üçüncü bir etkinlikte bir aradayız.

“Merkezdeki faaliyetler devam edecek”

Dünyada buradaki kürek yarışlarındaki sporcuların performansıyla güzelleşen görüntü bence takdire şayan. O bakımdan biz, bu merkezin çok önemli bir konuma erişeceğini görüyoruz. Su sporlarının gelişimine öncülük eden merkezlere aday bir yer. Tabii İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul’a kazandırdığımız bu merkezin bu anlamda faaliyetleri etkin bir şekilde devam edecek. Sporun gelişmesine dönük idealleri ve hedefi olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’müzde de bir kürek branşının açılmasına karar vermiştik. Onun da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

“5 butik su sporu merkezimiz yapım aşamasında”

Tesiste 174 kano kapasiteli bir kayıkhane var, fitness salonu var, konferans salonu var, hakem kuleleri var, eğitmen odası, soyunma odalarının yer aldığı bir bölümü söz konusu. Tabii 5 butik su sporu merkezimiz de yapım aşamasında, İstanbul’a kazandırmak için çalıştığımızı duyurmak isterim. İlk etapta Avcılar, Beyoğlu, Tuzla, Bostancı, Florya’da yapımına başlanan tesisler; yelken, kano, kürek kulüplerimiz tarafından antrenman amaçlı olarak da kullanabilecek. İstanbul’da su sporlarıyla ilgili kulüplerimizin buralardan en etkin şekilde faydalanmalarını da özenli bir şekilde destekleyeceğiz.

Güzel başarıların elde edildiği bu branşların tam bir eğitim merkezi ve insan yetiştirme merkezi olmasını diliyorum. Haliç’te tam karşımızda duran Feshane’nin, dünya sanatına büyük bir ev sahipliği yapacağı şekliyle 22 Haziran’da açılışını yapacağımızı buradan müjdelemek istiyorum. Umutla çok güzel işler yapacağız ve hiçbir zaman susmayacağız. Her şey çok güzel olacak.”

İmamoğlu’nun konuşmasının ardından kurdele kesildi ve derece elde eden yarışmacılara ödülleri verildi.

TIKLAYIN | İmamoğlu’ndan “CHP genel başkanlığına aday mısınız” sorusuna yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir