Fatih Altaylı: Yahudi lobisi kapılara çarpı atıyor

Gazeteci Fatih Altaylı, Harvard’da 30’dan fazla farklı öğrenci grubunun savaştan İsrail yönetimini sorumlu tutmasına yönelik yayımladıkları bildiriden sonra öğrencilerin kara listeye alındığını aktararak, “Yahudi lobisi kapılara çarpı atıyor” değerlendirmesini yaptı.

Altaylı kendi internet sitesinde yayımladığı yazıda şu ifadeleri kullandı: 

“Bugünkü New York Times’da akıl almaz bir haber vardı.

Dünyanın en iyi ilk üç üniversitesinden biri olan Harvard’da 30’dan fazla farklı öğrenci grubu, İsrail yönetiminin tüm olan bitenlerden sorumlu olduğunu söyleyen bildiriler yayınladılar.

Bildirilerde, gelinen durumun İsrail’in yıllardır uyguladığı hatalı politikaların sonucu olduğu ve bu politikalar uygulanmaya devam ettiği müddetçe bölgede barış umudu olmadığı vurgulanıyordu.

Öğrenciler bu bildirileri yayınladığı sırada henüz İsrail’e yönelik saldırının tam detayları bilinmiyordu ve öğrencilerin isimleri de bildirilerde yer almıyordu.

Öğrenci derneklerinin bu bildirileri yayınlamasının hemen ardından, bu bildirilere imza koyan tüm öğrencilerin açık kimlik bilgileri adları, adresleri sosyal medyada yayınlanmaya başlandı.

Bu öğrencilerin kardeşleri aileleri tehdit edilmeye, korkutulmaya çalışıldı.

Bildirilerde imzası olduğu tespit edilen öğrencilerin ailelerine tehdit mesajları gitmeye başladı.

O da yetmedi.

Üzerinde dev ekranlar olan ve üzerinde “Harvard’ın ünlü Yahudi Düşmanları” başlığı bulunun kamyonetler Harvard Meydanı’nda dolaşmaya ve bu bildirileri yayınlayan çocukların fotoğraflarını ve kimlik bilgilerini yayınlamaya başladı.

O da yetmedi.

Harvard mezunu gençleri istihdam etmeye bayılan Wall Street’ten son darbe geldi.

Ünlü Wall Street şirketlerinin yöneticileri, bildirilerde imzası olanların listesini talep ettiler ve bu listede adı olanların “asla işe alınmayacaklar” kara listesine dahil etme kararı aldılar.

Anlaşılan o ki, Yahudi lobisi hoşlarına gitmeyen bir film çektiği için Mel Gibson’ın başına gelenleri, Yahudi aleyhtarı iki cümle kurduğu için moda dünyasından atılan modanın dahi çocuğu Galliano’nun yaşadıklarını unutturmaya ve listeyi uzatmaya kararlı.

Muhtemelen Gigi Hadid ve kardeşi bu listenin yeni katılanları olacak derken, şimdi bir de Harvard’lı öğrenciler bu listeye ekleniyor.

Son derece utanç verece bir tutum.

Ama bir yandan da Yahudiler adına dayanışmanın bu kadar güçlüsü bir o kadar saygıdeğer.”

TIKLAYIN – CANLI BLOG | Mısır, Gazze’ye sınırlı sayıda yardım TIR’ı girmesi için Refah kapısını açacak; Biden cuma gününe işaret etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx