Demirören’den BirGün’e 100 bin liralık tazminat davası

Demirören Holding, BirGün Okur Temsilcisi Faruk Bildirici’nın kaleme aldığı “CNN Türk’ün paralı programları” başlıklı yazısı nedeniyle BirGün’e 100 bin TL’lik tazminat davası açtı.

Bildirici söz konusu yazısında kamuoyunda da oldukça uzun süredir tartışılan Demirören’in Ziraat Bankası’na olan kredi borcunun önemli bir kısmının ödenmemesine değinmişti. Bildirici “CNN Türk’ün üst düzey yöneticilerinin paravan bir şirket kurduğu, programlara çıkarılan kişilerden alınan paraların bu şirkete aktarıldığını” belirtmişti.

Erişim engelleme talebi

BirGün’de yer alan habere göre, Demirören Holding avukatları tarafından Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesi’ne yapılan başvuruda, “Müvekkil şirketlerin paravan şirketler ile işbirliği yaparak şirket gelirlerini bu şirketlere hukuka aykırı ve usulsüz bir şekilde aktardığı, borçlarını ödememek maksadı ile hareket ettiği ve devlet bankalarını dolandırdığı algısı yaratılmaktadır” denildi.

Gazetemizden 100 bin TL tutarında manevi tazminat talep eden avukatlar ayrıca dava sonuçlanıncaya kadar içeriğin kaldırılması ve erişimin engellenmesini de talep etti. 

TIKLAYIN – Demirören’den “Ziraat Bankası’na borç” açıklaması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir