Amazon’un son tableti Fire Max 11 yeni bir dönemin başlangıcı olabilir

Amazon’un tüketici elektroniği bölümü bir dizi donanım üretirken, stratejilerinin tamamen deneme yanılma üzerine kurulu olduğunu söyleyebiliriz. Ürünlerin kalabalık arasında kaybolması kolay olsa da, Fire Max 11 gibi bir ürün için bu durum geçerli olmamalı.

229.99 dolarlık fiyatla satılan Fire Max 11, 11 inçlik (2000 x 1200, 213 PPI) bir ekrana sahip bir Android tablettir. Yonga seti, 2.2 GHz’ye kadar 2x Arm Cortex-A78 ve 2 GHz’ye kadar 6x A55 ile sekiz çekirdekli bir MediaTek tarafından desteklenmektedir. 4GB RAM ve 64GB depolama alanıyla donatıldı. Cihazın pil ömrünün 14 saat olduğu belirtiliyor ve bir microSD kart yuvası bulunuyor.

Ek olarak, 100 dolar daha fazla ödeyerek klavye, arka kapağı/standı ve bir stilus elde edebilirsiniz. Amazon’un ürün sayfası, 329.99 dolarlık modelin Microsoft 365 uygulama paketiyle birlikte kullanılmasını öneriyor, bu da ürünün açık bir şekilde verimlilik üzerine odaklandığını gösteriyor. Henüz kalite ve performans hakkında bir şey söylemek için erken, ancak kağıt üzerinde oldukça etkileyici görünüyor.

Amazon’un son tableti Fire Max 11 yeni bir dönemin başlangıcı olabilir

Bunun aslında Google’ın “Android Tabletleri” “bilgisayarın geleceği” olarak adlandırdığında arzuladığı her şey olduğunu söyleyebiliriz. Şirket bu konuda şunları ifade etti: “Bilgisayarın geleceğinin daha güçlü ve yetenekli tabletlerin tarafına kaydığına inanıyoruz. Yeni ve daha iyi üretkenlik ve yaratıcılık yollarının kilidini açan kahraman deneyimlerinde sorunsuz destek sunarak, hesaplama ve girişin yeni bir bölümünü sunmak için çaba sarf ediyoruz.”

Google, özellikle stilus tabanlı uygulamaların yaygınlaşmasını istiyor ve büyük (dokunmatik) ekranların “klavyeye fiziksel olarak bağlı olmamasının” beklenmedik kullanım senaryolarına yol açacağını düşünüyor. Fiyatın büyük bir etken olduğu dizüstü bilgisayar satışlarının, tabletler tarafından geçilme ihtimalini de açıkça dile getiriyor.

Artık tabletlerin sadece tüketim amaçlı kullanılmaktan öteye geçtiği ve yaratıcılık ve üretkenlik için kullanılmaya başlandığına inanılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir