Yavuz Ağıralioğlu kimdir? Yavuz Ağıralioğlu kaç yaşında? Yavuz Ağıralioğlu hangi partiden?

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun dokuz sene evvel çekilen bir görüntüsü toplumsal medyada gündem oldu. Pekala, gündemdeki isim Yavuz Ağıralioğlu kimdir? İşte merak edilenler…

YAVUZ AĞIRALİOĞLU KİMDİR?

Siyasetçi ve GÜZEL Parti sözcüsü olan Yavuz Ağıralioğlu, 1 Şubat 1972’de Trabzon’da doğdu. Birinci, orta, lise tahsilini Yozgat’ın Sorgun ilçesinde tamamlayan Yavuz Ağıralioğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Milletlerarası Bağlantılar Kısmı mezunudur.

YAVUZ AĞIRALİOĞLU’NUN SİYASİ HAYATI

1995-1997 yıllarında Nizâm-ı Âlem Ocakları Genel Başkanlığı, Muhsin Yazıcıoğlu‘nun genel başkanlığı devrinde Büyük Birlik Partisi MKYK üyeliği ve genel lider yardımcılığı vazifelerinde bulunmuştur.

Mayıs 2018’de UYGUN Parti’ye katılmış, 2018 Türkiye genel seçimlerinde İYİ Parti İstanbul milletvekili seçilmiş, ayrıyeten Temmuz 2018’den Temmuz 2019’a dek ÂLÂ Parti Meclis Küme Başkanvekilliği misyonunu de yürütmüştür. 2019-2020 yıllarında GÜZEL Parti Sözcüsü ve 2020-2022 yıllarında ise Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı olarak misyon yapmıştır.

YAVUZ AĞIRALİOĞLU KAÇ YAŞINDA, EVLİ Mİ?

50 yaşındaki Ağıralioğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*