Ümit Özdağ: AKP’li lideri gözaltına alan polisler özür diletilerek açığa alındı

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, hengameye karışan AKP Gençlik Kolları Lideri’ni gözaltına alan polislerin, AKP’lilerden özür diletilerek açığa alındığı argümanını paylaştı.

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, 27 Haziran günü hengameye karışan AKP Gençlik Kolları Lideri’nin gözaltına alınması sonrası süreç yapılmadan hür bırakıldığı, polise de AKP gençlik kolları üyelerinden özür diletildiği argümanında bulundu.

GÖZALTINA ALINAN AKP’Lİ LİDERİN TORPİLLE HÜR BIRAKILDIĞI İDDİASI

Özdağ, yaşanan olayı toplumsal medya hesabından şöyle anlattı:

* “27 Haziran akşam saatlerinde ilçe emniyet binası karşısında bulunan parkta arbede ihbarı gelmiş, bunun üzerine olay yerine bekçi grubu sevk edilmiş, şahıslar birbirinden şikayetçi olmayarak ayrılmışlar. Fakat daha sonra iki sefer daha arbede etmeleri üzerine bekçiler müdahale etmiş.

*Üçüncü kere hengame eden bireylere müdahale eden bekçiler, hengame eden şahıslarca darp edilmek istenmiş. Bekçiler, yardım anonsu yaparak dayanak istemiş ve ilçede bulunan tüm polis ve bekçi ögeleri olay yerine intikal eder 4 şahsı kelepçeleyerek ilçe emniyete götürmek istemiştir.

*Saldırgan şahıslardan birisi, polis ve bekçilere saldırarak AK Parti gençlik kolları lideri olduğunu, kimsenin kendisini ve yanındakileri göz altına alamayacağını söyleyerek bağırmıştır.

*Polis saldırganları süreçler için ilçe emniyet müdürlüğüne götürmüş ve süreç yapacağı sırada İlçe Emniyet Müdürü süreç yapılmamasını istemiştir. Müdür, olaya müdahale eden öteki polislerin ilçe binasına gelerek şahıslardan özür dilemelerini bu hususun kapanmasını istemiştir.

“2 BEKÇİ VE 1 POLİS AÇIĞA ALINDI”

*Şehit Bülent Üstün Polis Merkezi koridorlarında kameralar önünde 8 resmi polis ve 2 bekçiye, arbede eden ve vazifeli memurlara tehditler savuran 4 şahıstan özür dilettirilmiş. Olayın üzerinden 24 saat geçmeden şahısları kelepçeleyen 2 bekçi ve 1 polis açığa alınmıştır.”

SOYLU’YA YÜKLENDİ

Açıklamalarını, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu amaç alarak ve polis fotoğrafları paylaşarak devam ettiren Özdağ, “Soylu, Türk Polisi’nin bakanı değildir. Polisin vazife yapmasını engellemekte, onurunu kırmaktadır. Özür diletilen polisler, yalnızca oradaki polisler değildir. Fotoğraftaki bütün polisler ve Türk devletine özür diletildi. Zafer Partisi Türk Milleti’ne Türk devletini geri verecektir” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*