Trabzon’da patlayan lastik hayatını kararttı

İHA

Trabzon’un Of ilçesi Sarıbey mahallesinde yaşayan 50 yaşındaki Alay Dumangöz, bahçe işlerinde kullandığı el arabası lastiğine hava basmak için lastikçiye götürdü.

Lastiğe hava bastığı esnada bir anda patlayan lastiğin jantı Dumangöz’ün yüzüne geldi.

Olay yerinde baygınlık geçiren Dumangöz, ambulansla Trabzon’daki Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne kaldırıldı.

12 gün yoğun bakımda kaldı

12 gün hastanede yoğun bakımda yatan Dumangöz bir gözünü kaybetti, çenesi ve dili zarar gördü.

Hastaneden taburcu olarak evine dönen Alay Dumangöz, Ankara’daki Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (GATA) göz nakli olmayı beklerken, olayda hayatını kaybetmediği için şanslı olduğunu söyledi.

“Patlamadan sonrasını hatırlamıyorum”

Başından geçenleri anlatan Alay Dumangöz, şunları söyledi:

El arabası lastiğini şişirmek için lastikçiye götürdüm. Fazla hava gittiği için patladı. Lastik patladıktan sonra bir şey hatırlamıyorum. Hastaneye götürmüşler beni. 12 gün yoğun bakımda yattım. Ondan sonra eve geldim. Birkaç kez Trabzon’a kontrole gittim. Şimdi Ankara’ya göz nakli için gideceğim. Gözüme toz girmemesi için korumalık takıyorum. Dişlerim, çenem, dilim ve gözüm zarar gördü. Dilimde yarılma oldu, iyileşti. İlk kez başıma böyle bir şey geldi. Bomba gibi patladı. Jantın içindeki pim fırlayarak gözüme girdi. Bu kadarına da şükürler olsun. Yapacak bir şey yok. İnsanlara tavsiyem el pompasıyla lastiklere hava basmasınlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir