Torununun düğününe giden akrabalarının konutunu soydular

Konya’nın Kulu ilçesinde torununun düğüne giden Gökmen Kaya’nın meskenine girip, çelik kasadaki yaklaşık 510 bin TL pahasında altın-takı ve döviz çalan akrabaları Kasım K. ve Furkan Ö. ile onların arkadaşı Sinan T., polis tarafından yakalandı. 3 kuşkulu de sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Olay, 24 Temmuz Pazar günü Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Merinos Caddesi’ndeki Gökmen Kaya’ya ilişkin konutta meydana geldi. Gökmen Kaya, torununun düğününden dönüp, konuta geldiğinde eşyalarının dağıtılmış ve çelik kasadaki yaklaşık 510 bin TL kıymetindeki altın- takı ve dövizin çalındığını fark etti. Kaya, durumu çabucak polise bildirdi.

POLİS, DÜĞÜNE GELMEYEN AKRABALARINDAN YOLA ÇIKTI

Kulu İlçe Emniyet Müdürlüğü grupları, Gökmen Kaya’nın düğün dışında konutundan hiç ayrılmadığını söylemesi üzerine, hırsızlığı düğüne gideceğini bilen şahısların yapmış olabileceğini kıymetlendirdi.

Bunun üzerine düğüne gelmeyen akrabalardan yola çıkan polis, yaptığı araştırmada akrabalarından Kasım K. ve Furkan Ö.’nün düğüne katılmadığını saptadı.

Çelik kasadaki yaklaşık 510 bin TL kıymetinde altın-takı ve dövizleri çaldılar 

ARAÇ KİRALAMIŞLAR

Furkan Ö.’nün düğüne gelmediğini ve araç kiraladığının belirlenmesi üzerine, araçtaki uydu takip aygıtı incelemeye alındı.

Yapılan incelemede, kiralık aracın hırsızlığın gerçekleştiği saatlerde Gökmen Kaya’nın konutunun etrafında olduğu saptandı. Araçta ise Furkan Ö., Kasım K. ve arkadaşları Sinan T.’nin olduğu belirlendi.

3 kişinin Ankara’ya gittiği ve araçla birlikte kuyumcuların ağır olduğu bölgede bulundukları tespit edildi.

Bu sırada Kasım A.’nın 28 Temmuz günü Ankara Vilayet Emniyet Müdürlüğü tarafından hakkında öteki bir cürümden yakalama kararı bulunduğu için kaldığı otelde, yanında 50 bin TL para ve bir ölçü altın takıyla yakalandı.

Hakkındaki kabahatten 1 gün cezaevinde tutulduktan sonra hür bırakılan Kasım A., polis tarafından tekrar gözaltına alındı.

Suçunu itiraf eden Kasım A., 50 bin TL ve bir ölçü altının da hırsızlık sonucu hissesine düşen ölçü olduğunu söyledi.

Yapılan çalışmayla öteki 2 kuşkulu de yakalanarak gözaltına alındı. Süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen 3 kuşkulu, tutuklandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*