TFF, Muhteşem Lig yayın hakkı için yeni muahedeyi açıkladı

TFF, beIN SPORTS ile Üstün Lig yayın hakkı için 2 yıllık yeni kontrat imzalandığını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu, Harika Lig ve TFF 1. Lig’in yayıncısı beIN Sports ile muahedeyi uzatma kararını kamuoyuyla paylaştı. 2021-2022 dönemiyle biten mutabakat ihaleye açılmış lakin kâfi teklif verilmediği belirterek süreç uzatılmıştı. Akabinde TFF’nin eski lideri Nihat Özdemir de istifa kararı verince yayın muahedesi Mehmet Büyükekşi başkanlığındaki yeni TFF’ye kalmıştı.

TFF’NİN AÇIKLAMASI

“Türkiye Futbol Federasyonu İdare Heyeti yaptığı toplantıda; 2022-2023 futbol dönemi ve devam eden dönemlere ait olarak, TFF Muhteşem Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Evresine ait düzenlenen Yayın İhalesi ile ilgili bir değerlendirmede bulunmuştur.

YAYIN İHALESİ İPTAL EDİLDİ

Yönetim Heyeti; daha evvel oluşturulan 9 kişilik Yayın İhale Komitesi’nden 7 üyenin ayrılmış olması nedeniyle Komitenin fonksiyonunu yapamaması, İstekli’lerin ihale şartnamesindeki kaide ve şartlara uygun teklif vermemesi, kimi paketlere şartnameye uygun verilen tekliflerin toplamının hedeflenen fiyatın çok uzağında kalması ve yayın kesimindeki şartlar nedeniyle, 2022-2023 futbol dönemi ve devam eden dönemlere ait yayın ihalesini iptal etmeye oy birliği ile karar vermiştir.

DEVAM KARARI OY BİRLİĞİ İLE

Yukarıdaki şartlara ek olarak, transfer döneminin açılması ve Kulüplerimizin transfer devrinde sağlıklı bir planlama yapabilmesi, liglerin başlamasına çok az bir mühlet kalması nedeniyle yine bir ihale düzenlenmesinin de mümkün olmadığı göz önünde bulundurularak, mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 yıllık uzatma mukavelesi yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu ile uzun yıllardır Muhteşem Lig ve TFF 1. Lig yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk beIN MEDIA GROUP ortasında, 2022-2023 ve 2023-2024 dönemlerini kapsayan 2 yıllık uzatma mukavelesi imza merasimi, 24 Haziran Cuma günü Riva’da düzenlenecektir.

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Sayın Mehmet Büyükekşi ile Digiturk CEO’su ve beIN MEDIA GROUP CEO’su Sayın Yousef Al-Obaidly’nin iştiraki ile gerçekleşecek imza merasimi, Orhan Latife Konferans Salonu’nda saat 10.00’da başlayacaktır.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*