Tayyip Talha Sanuç: ‘Beşiktaş çocukluk hayalimdi’

Transfer periyodunun son gününde Beşiktaş’ın Adana Demirspor’dan takımına kattığı stoper Tayyip Talha Sanuç, futbola başladığında bugünlerin hayali ile yaşadığını söyledi.

Milli ortayı İstanbul’da kalarak ve çalışarak geçiren Beşiktaş’ın başarılı stoperi Tayyip Talha Sanuç, alt yapıya başladığı gün kendisine; “Ben de Beşiktaş’ta oynayabilirim” dediğini ve bu hayalini gerçekleştirdiği için memnun olduğunu söyledi.

Siyah-beyazlı futbolcu, BRTV’de yayınlanan Futbol Arenası programına telefonla katıldı. Daha evvel Adana Demirspor ile Spor Toto 1. Lig ve Spor Toto Üstün Lig’de yıldız isimlerle oynadığını belirten Sanuç, artık daha da fazla yıldızla bir ortada olduğunu ve gelişimine katkı sağladığını aktararak, “Bildiğiniz üzere Adana Demirspor’da takımda çok büyük isimler vardı. Spor Toto Üstün Lig’e yükseldiğimizde de o çıta daha üst çıkmıştı. Mario Balotelli üzere oyuncularla oynamak, onlarla idman yapmak bana çok şey katmıştı. Gelişimime çok büyük katkısı olmuştu. Şu an Beşiktaş’tayım ve bu çıtayı daha da yükseğe çıkarmak için elimden geleni yapıyorum. Çok değerli, çok büyük isimler, çok kaliteli ayaklar var. Kulübe geldiğim birinci günden beri herkes çok sıcakkanlı. Biliyorsunuz adaptasyon süreci performans için çok kıymetlidir. Adaptasyon sürecimiz en süratli biçimde ilerletiyorum şu anda. Ekibe çok çabuk alıştım. Hoca da bu hususta bana çok yardımcı oldu. Tesislerde aile ortamı var” dedi.

Transfer sürecinde memleketi Karabük’ten dayanak bildirileri aldığını söz eden genç stoper, “Futbola başladığım günlerde bugünlerin hayali ile yaşıyordum. Bu açıdan çok memnun ve gururluyum. Karabükspor’un alt yapısından A kadroya yükselmek, A grupta müddet bulmak ve en kıymetlisi Karabük’ten futbolcu çıkabileceğine herkesi inandırmak hakikaten benim hayalimdi. Bunu başardığım için çok memnunum. Eminim Karabük’te de benimle gurur duyanlar vardır. Transfer sürecinde memleketimden çok dayanak bildirisi aldım. Orası benim meskenim, memleketim” sözlerini kullandı.

“Alt yapıya başladığım gün kendime ‘Ben de Beşiktaş’ta oynayabilirim’ demiştim”

Karabükspor alt yapısına başladığı 13-14 yaşlarında ‘Karabük’ten futbolcu çıkmaz’ telaffuzlarını duyduğunu lisana getiren Sanuç, “O vakitler bizim için İbrahim Kaş üzere çok büyük bir rol model vardı. Demek ki istenirse oluyordu. Alt yapıya başladığım gün kendime; ‘Ben de bunu başarabilirim. Ben de Beşiktaş’ta oynayabilirim’ demiştim ve bugün bunu başardığım için çok memnunum. Şu anda tahminen eski Karabükspor yok ama benim de tanıdığım futbolcu olma hayali olan küçük kardeşlerim var. 13-14 yaşımda biri bana rol model oldu. İnşallah ben de birilerine rol model olabilirim. Birilerine umut ışığı yakabilirim. Futbolda hiçbir vakit imkansız diye bir şey yok. Hayallerin peşinden koşulduğu ve çalışıldığı takdirde baht şüphesiz yüzünüze gülecektir. Ben de alt yapıdayken bazen karamsardım lakin uğraştım, çalıştım” formunda konuştu.

Sanuç, Karabük’te hem alt yapıda hem A grupta üzerinde emeği olan, kendisine inanan, mühlet veren hocalarına da ayrıyeten teşekkür ederek hepsine ömrünün sonuna kadar minnettar kalacağını belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*