Taekwondo Ulusal Grubu, genel klasmanda Avrupa Şampiyonu oldu

Avrupa Taekwondo ve Para Taekwondo Şampiyonası’nın son gününde ulusal sportmenler 3’ü altın 5 madalya kazandı. Ulusal grup, genel klasmanda Avrupa Şampiyonu oldu.

İngiltere’nin Manchester kentinde düzenlenen şampiyonanın son gününde 6 sıklette 6 atletimiz gayret etti. Ulusal atletler günü 3 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya ile tamamladı. Bayanlar 57 kiloda Hatice Kübra İlgün ve erkekler +87 kiloda Emre Kutalmış Ateşli, Avrupa şampiyonu olurken, 74 kiloda Muhammed Emin Yıldız bronz madalya kazandı. Para taekwondo erkekler K44 63 kiloda Mahmut Bozteke, altın madalya kazanırken, K44 52 kiloda Meryem Betül Çavdar gümüş madalyanın sahibi oldu.

Grup halinde Avrupa Şampiyonu!

Türkiye, şampiyonayı 9 altın, 5 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 19 madalya ile tamamlayarak büyük bir muvaffakiyete ulaştı. Hem Taekwondo hem de Para Taekwondo Ulusal Kadrosu kürsünün en üst basamağında yer almayı başardı. Ulusal taekwondocular, 5 altın, 2 gümüş ve 4 bronz olmak üzere 11, para taekwondocular ise 4 altın, 3 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 8 madalya kazandı. Madalya kazanan atletler şu halde:

Taekwondo:
Altın- Merve Dinçel (49kg), Zeliha Ağrıs (53kg), Hatice Kübra İlgün (57kg), Hakan Reçber (63kg), Emre Kutalmış Ateşli (+87kg)

Gümüş:
Emine Gögebakan (46kg), Görkem Polat (54kg)

Bronz:
Nafia Kuş (+73kg), Deniz Dağdelen (54kg), Muhammed Emin Yıldız (74kg), Enbiya Taha Biçer (87kg)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*