Sümeyye Boyacı, dünya şampiyonu oldu

70 ülkeden 600’ü aşkın atletin katıldığı Para Yüzme Dünya Şampiyonası’nda 50 metre sırt üstü yarışında madalya gayreti veren Sümeyye Boyacı, uzun müddet önde götürdüğü yarışta Dünya Şampiyonu oldu.

Sevilay Öztürk ise 44.45’lik derecesiyle gümüş madalya kazandı.

Altın madalyayı getiren Sümeyye Boyacı, Almanya’nın başşehri Berlin’de düzenlenen Dünya Şampiyonası kota çabalarında 50 metre sırtüstü yüzmede 41.41 saniye ile Avrupa’nın en düzgün derecesini yapmıştı.

“Bugün bir hayalimi daha gerçekleştirdim”

Sümeyye Boyacı toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kazandığı şampiyonluk nedeniyle büyük gurur duyduğunu belirterek, “Duygularımı anlatmaya sözler kifayetsiz kalacak lakin bugün bir hayalimi daha gerçekleştirdim. 19 yaşında katıldığım Açık Yaş Dünya Şampiyonası’nda ülkemize kazandırdığım Dünya Şampiyonluğu ile koleksiyonumda eksik olan bir başarıyı daha tamamlamış oldum. Kazandığım şampiyonluk benim için bir altın madalyadan çok daha büyük bir gururu söz ediyor.

Bu madalyanın en özel tarafı bayan bir sportmen tarafından Türk Yüzmesine kazandırılan birinci Dünya Şampiyonluğu olması. Ne bu madalya için yaşadığım memnunluğu ne de harcadığım emeği tanım etmeye hiçbir cümlemin gücü yetmez. Başta ailem ve antrenörüm olmak üzere benimle bu yolda yürüyen ve emek veren herkese teşekkürü borç bilirim. Ayrıyeten çabucak yan kulvarımda yarışan, grup arkadaşım Sevilay’ın aldığı gümüş madalya da bize gösteriyor ki Türk atletlerinin, gençlerinin başarabileceklerinin potansiyelini kimse varsayım edemez” dedi.

Bakan Kasapoğlu’ndan tebrik mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, dünya şampiyonu olan Sümeyye Boyacı ile gümüş madalya kazanan Sevilay Öztürk’ü yayımladığı bildiri ile kutladı.

Bakan Kasapoğlu, tebrik iletisinde şu tabirlere yer verdi:


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*