Sony’den, PC oyunları için PlayStation PC hamlesi mi geliyor?

Sony, geçtiğimiz hafta PC platformu için Marvel’s Spider-Man Remestered oyununu piyasaya sürmüştü. PlayStation platformunda halihazırda beğenilerek oynanan Spider-Man Remastered, PC platformunda da oyuncuların ilgisini bir hayli çekmişken, oyunun dosyalarında ortaya çıkan bir satır, Sony’nin kendi launcher, yani başlatıcı uygulamasına hazırlandığını gösteriyor.

VGC tarafından doğrulanan dosyalara göre, PlayStation PC başlatıcısı çok yakın. Peki, bu ne anlama geliyor?

Bilindiği gibi Ubisoft, Rockstar ve Activision Blizzard’ın oyunlarını PC platformunda oynamak için şirketin başlatıcı uygulamasını bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Buna benzer bir hamlenin Sony tarafından da geleceğini, Spider-Man Remastered’in içeriğinde bulunan dosyalar üzerinden doğrulayan VGC, Sony’nin PC oyunlarına PlayStation Network entegrasyonunu sunmayı planlamış olabileceğini söylüyor.

Şu an ne Spider-Man Remastered ne de başka herhangi bir PlayStation Studios PC oyunu PSN hesaplarıyla bağlantıya izin vermese de, Spider-Man’in dosyalarında “PSNAccountLinked” ve “PSNLinkingEntitlements” isimli 2 referans dikkat çekiyor.

Şimdiye kadar Sony’nin tüm PC platformuna çıkan oyunları, Steam ve Epic Game Store’da yayınlanmıştı. Eğer bu sızıntı doğru çıkarsa, PlayStation’ın gelecek PC oyunlarını kendi launcher’ı üzerinde yayınladığını görebiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*