Robinhood Bu 2 Altcoin İçin Müjdeyi Verdi: Listeleniyor!

Popüler kripto para borsası Robinhood, piyasa değerine göre ilk 15 arasında yer alan 2 altcoin projesini listeliyor. Ayı piyasasının ortasında gelen duyurular fiyatları yeşile çekmeye yeterli oldu.

Robinhood, iki köklü altcoin için destek ekliyor

Robinhood artık Polygon (MATIC) işlemlerini açtığını duyurdu. Duyuruya göre kullanıcılar artık MATIC token üzerinden para çekme ve yatırım işlemleri yapabilecekler.

MATIC fiyatı şu anda %5’in üzerinde yükseliyor. Borsanın listeleme duyurusu dün öğlen saatlerinde gelmişti. MATIC daha sonra uzun bir süre piyasa hareketlerine kapılarak kırmızı renkte işlem gördü. Ancak, ilginç bir şekilde, Bitcoin ve Ethereum’un değer kaybettiği son saatlerde yükseliyor. Yazım sırasında, ilk 50 arasında tek yeşil token MATIC idi.

Diğer yandan, Robinhood, yakın gelecekte daha kripto para için destek sağlayacağını da söyledi. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğini üzere, Robinhood, Ağustos ayı başlarında Stellar (XLM) ve Avalanche (AVAX) listesini duyurmuştu. Bundan önce, Polygon (MATIC), Solana (SOL) ve Shiba Inu (SHIB) için de destek sağladı. Bu arada borsa, artan gas ücretleri nedeniyle Ethereum ağına kripto göndermenin “daha pahalı” hale geldiğini kaydetti. Polygon, daha hızlı işlemlerden yararlanırken Web3’ü çok daha düşük gas ücretleri ile keşfetmeyi mümkün kılar. En güçlü Ethereum rakiplerinden biri olan Cardano’da bu yüzden artan oranda talep görüyor.

Cardano (ADA) artık listede

Cardano duyurusu gün içinde Robinhood’un resmi Twitter hesabından geldi. Bir bültende Robinhood, Cardano için destek eklediğini duyurdu.

Nasdaq listesinde yer alan şirket, uzun bir süre yeni kripto paraları listelemekten kaçınıyor. Ancak bu yıl mevcut kripto para birimleri listesini önemli ölçüde genişletti. Kurucu Charles Hoskinson’a göre en son listeleme, Cardano’nun nihayet bu Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen Vasil yükseltmesinin zirvesinde geliyor. Yatırımcılar, listeleme konusunda aşırı heyecanlı görünmüyor. ADA tokeni, Robinhood listesine rağmen hala düşüşte ve eğilimi yenmek için mücadele ediyor.

Robinhood, daha önce bir dilekçenin yarım milyon imzayı geçmesinin ardından Nisan ayında Shiba Inu’yu (SHIB) listelemişti. Popüler kripto para borsası, o zamandan beri listesini popüler altcoin projeleriyle genişletiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*