Okul müdürüne soruşturma açıldı: Yakınlarına imtihan kıyağı, yöntemsiz yolla oda yenileme, sigortasız personel çalıştırma…

Antalya’nın Kepez ilçesi Fabrikalar Mahallesi’nde bulunan Ersoy İlkokulu’nun eski çalışanı F.K. ve Okul Aile Birliği üyesi T.M., okul müdürü O.A. hakkında savcılığa ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne hata duyurusunda bulundu. 2020’de okuldan emekli olan F.K., Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek, okul müdürü O.A.’nın yönetmeliklere alışılmamış hareket ettiğini ve kendisine maddi yarar sağladığını sav etti.

F.K., dilekçesinde, müdürün 2021’de okulda yapılan ÖSYM imtihanlarında hizmetlileri değil eşi F.A. ve kızı M.A.’yı vazifeli yaptığını ve fiyat aldıklarını kaydetti. Dilekçede ayrıyeten müdürün, okulda sigortasız işçi çalıştırdığı ve öğrencilere fahiş fiyatla mecburî olarak aldırılan kitaplar karşılığında yayınevine makam odasını yenilettiği ileri sürüldü. Savcılık, argümanlara ait soruşturma başlattı.

Suç duyurusunun akabinde Okul Aile Birliği’nde misyonlu T.M. de müdürün yaptığı ve okulda yaşandığını sav ettiği usulsüzlükleri yazdığı dilekçeyi Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne teslim etti.

Milli Eğitim Müdürlüğü, inceleme başlatırken, müdür O.A. da bahisle ilgili açıklama yapmak istemediğini söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*