Muharrem İnce’nin sağlık durumu nasıl? Partisinden açıklama geldi

Türkiye adım adım seçime gidiyor. Siyasiler propagandalarına hem televiyonda hem meydanlarda devam ediyor. Seçim için son viraja girilirken gaza basan siyasiler programlarını hız kesmeden sürdürüyor.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin çalışmalarının bugün İzmir ve Aydın’da devam etmesi bekleniyordu. Ancak programlar sağlık sorunları nedeniyle iptal edildi. Sağlık durumu merak edilen İnce’yle ilgili son bilgileri Türk Medya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel Haber Global ekranlarında açıkladı.

“TANSİYON DÜŞÜRÜLMEZSE DAHA CİDDİ PROBLEMLERE NEDEN OLABİLİR”

Muharrem İnce’yi cep telefonunda aradığını belirten Yiğitel ulaşamadığını, bu sebeple Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal’la görüştüğünü belirtti. Yüksek tansiyon nedeniyle programların iptal edildiğini belirten Yiğitel, “Tansiyon düşürülmezse daha ciddi problemlere neden olabilir” dedi.

İnce’nin son durumunu açıklayan Yiğitel, şu ifadeleri kullandı;

“Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal’la görüştüm. İzmir mitingine giderken ciddi bir yüksek tansiyonu sorunu yaşamış. İzmir’den sonra Aydın’a geçecekti. Doktorlar mitinge devam etmemesi yönünde görüş bildiriyor. Çünkü yüksek tansiyon düşürülemezse daha ciddi problemlere neden olabilir. Kalp krizi riski gibi bir şey de ortaya çıkabilir. Doktorlar o yüzdende ‘devam etmemeniz gerekir’ diyorlar. Bu yüzden Ankara’ya döndü. Tansiyonu düşürmek için doktorlar müdahale etmişler, dil altı haplarından vermişler. Ankara’ya döndü. Evinde dinleniyor. Durumu şimdi daha iyi. Mitinglere devam edebilecek mi belli değil. Sabah bir sağlık kontrolünden daha geçecek. Kendi devam etmek istiyor. Az bir süre kaldı çünkü. Muharrem Bey devam etmek istemiş zaten ama doktorlar güçlükle ikna edebilmiş.

Bu son dönemde yaşananları da sordum. Bu tempo, yorgunluk için ‘etkilemedi dersek doğru olmaz’ dedi. İpek Hanım. Bu haysiyet cellatlığı, hedef alınması, kumpas işleri üzmüş onu. Zaten kendi de bir paylaşım yaptı bununla ilgili. Bir sitemi de var. Zamanında bu FETÖ’den mağduriyet yaşayanlardan neden ses çıkmıyor diye. Sonuç itibarıyla bu son yaşadıkları etkilemedi denemez. O da tetiklemiştir…”

İPEK ÖZKAL: ADAYLIKTAN ÇEKİLMEYECEK

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İpek Özkal Sayan, Genel Başkanları ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce‘nin sağlık durumunun iyi olduğunu ve adaylıktan çekilmeyeceğini açıkladı.

Memleket Partili Sayan, katıldığı bir canlı yayında İnce’nin sağlık durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Muharrem İnce’nin sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen Sayan, “Tabii bu yaşananlar kolay değil. Özellikle Memleket Partisi’nin kurulduğu günden bu yana sürekli bu saldırılarla boğuşmak zorundayız ama seçime yaklaştığımız bu dönemde saldırıların şiddeti iyice arttı” dedi.

“ALGI OPERASYONU”

Partisine sosyal medyada operasyon yapılmaya çalışıldığını aktaran Sayan, “Birtakım sahte dekontlar ve görüntüler yayımlayarak algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor. Konunun özel hayat üzerinden tartışmasını rasyonel bulmuyorum. Burada iyi niyet olmadığını düşünüyorum. Sayın İnce’nin eşinin bindiği araba, 10 milyon dolar aldığına dair sahte dekontun tarihi de biliyorsunuz pazar günüydü. Bankalar biliyorsunuz pazar günü çalışmaz. O kadar yüksek meblağ internet üzerinden de gitmez. Bu yayınlanan görüntüler… İsrail, Alman kaynaklı olduğu da ortaya çıktı. Bu görüntüler sahte ve yalan görüntülerdir” dedi.

“ADAYLIKTAN ÇEKİLMEYECEK”

Sayan, İnce’nin yaşadığı sağlık sorunlarının ardından sosyal medyada adaylıktan çekileceğine dair paylaşımların olduğunu söyleyerek, “Muharrem İnce adaylıktan çekilmeyecek” açıklamasında bulundu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir