Mesut Özil ile özel görüşme!

Fenerbahçe’de ikinci Mesut Özil krizi patlamak üzere. Gelişi üzere, performansı ve takım dışı bırakılması da olay olan dünya yıldızı istenmediği yerde kalmakta kararlı.

İdare, 24 Mart’ta takım dışı bıraktığı Mesut ile dönem sonunda yolları ayırmaya hazır lakin 10’un bir yere gitmeye niyeti yok. Lider Ali Koç, önümüzdeki günlerde Mesut Özil ve menajeri Erkut Söğüt ile bir ortaya gelerek ayrılık kurallarını konuşmayı planlıyor. Mesut’a gelecek planlarında yer almadığı şahsen lider tarafından anlatılacak. Lakin Mesut’un gidişi, gelişinden güç olacak görünüyor.

VEDAYA HAZIR DEĞİL

Lider Ali Koç’un Mesut’la ilgili ayrılık kararının iki ana sebebi var. Birincisi oyuncunun yüksek maliyeti, ikincisi ise Mesut’un bir kez daha benzeri sorunlar çıkarıp grupta huzursuzluğa sebebiyet verme ihtimali. Lakin çocukluk hayalinin peşinden koşarak Fenerbahçe’ye gelen Mesut, öykünün bu türlü bitmesini istemiyor. Bütün yaşananlara karşın, taraftarların gönlünde değerli bir yeri olduğunu bilen Mesut küllerinden doğup, kendisine duyulan sevgiye karşılık vermek için son bir baht istiyor. Bunun için de bütün kuralları zorlayacak.

RİTİM BOZUKLUĞU

Bu dönem 22’si birinci on birde 26 maça çıkan Mesut Özil, 9 gol, 2 asistle grubun en skorer isimleri ortasında yer almasına karşın 24 Mart’ta Ozan Tufan’la birlikte takım dışı bırakıldı. Kadronun ritmine ayak uyduramayan Mesut’un ipini çeken olay Konya maçında teknik yönetici İsmail Kartal’a reaksiyon göstermesi oldu. 

KAYNAK: TÜRKİYE

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*