Kurtlar Vadisi’nden HDP’ye Sürpriz Transfer! Ünlü Oyuncu HDP’ye Katıldı

Kurtlar Vadisi’nde canlandırdığı ‘Eren Eylül’ karakteriyle tanınan ünlü oyuncu Kerem Fırtına, HDP’nin 5. Olağan Büyük Kongresi’nde Müşavere Konseyi’ne girdi. Geçen günlerde tutuklu bulunan eski HDP Eş Lideri Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’la da bir ortaya gelen Fırtına, partiye teklif götüren 43 isimden birisi oldu.

Yayına girdiği birinci günden itibaren efsaneleşerek bir periyoda damga vuran Kurtlar Vadisi dizisinde oynadığı ‘Eren Eylül’ karakteriyle tanınan Kerem Fırtına, HDP’nin kongresinde partinin müracaat şurasına seçildi.

BAŞAK DEMİRTAŞ İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Geçen günlerde Diyarbakır Teşebbüsçü Merkezi’nde düzenlenen “Diyarbakır Sinema Buluşması”na katılan Fırtına, eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş ile görüşmüştü.

Başak Demirtaş’la birlikte fotoğrafını paylaşan Fırtına, paylaşımına “Ne diyebilirim ki. Buluşmaların en kıymetlisi” notunu düştü.

KEREM FIRTINA KİMDİR?

Kerem Fırtına, 23 Eylül 1981 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Birinci ve orta eğitimini İstanbul ‘da tamamladı. Lise yıllarında tiyatroya merak saran Kerem Fırtına, oyuncu okulunda çeşitli oyunlarda rol aldı. 1999 yılında Kenan Cihan Anadolu Lisesini tamamladı, tıpkı sene İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu İdaresi kısmını kazandı. Üniversiteden mezun olduktan (1999) sonra Şahika Tekand Studio Oyuncularından 2 yıl oyunculuk eğitimi aldı. Bir mühlet radyo tiyatrosu yaptı. Bir arkadaşının yaptığı oyunculuk müracaatına tesadüfen eşlik etmesiyle Kurtlar Vadisi dizisinin imalcisi Raci Şaşmaz ve dizinin o zamanki direktörü Osman İmtihan ile tanıştı ve dizide oynamaya başladı.

2000 yılında TRT’de Martılar ve İstanbul isimli TV sinemasında oynadı, birebir vakitte o sinemanın senaryo asistanlığını da yaptı. Akabinde Üvey Baba isimli dizinin son kısımlarında uzunluk gösterdi. Oyunculuk alanında ismini Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Eren Eylül rolü ile duyurdu ve büyük bir çıkış yaptı.

2015 yılında reyting rekoru kıran Karadayı dizinde oynadığı “Savcı Adnan” rolüyle daha çok tanındı. Son olarak Kiralık Aşk dizisinde “İsmail ” rolüyle oyunculuk performansını sergilemektedir. Sanatçı, hala Pana Sinema’da oyuncu ve cast yönetici asistanı olarak çalışıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*