Kerem Aktürkoğlu: Liderliğe hazırım

Avusturya’nın Graz kentine bağlı Bad Waltersdorf kasabasında sürdürdükleri kampta AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Kerem Aktürkoğlu, bu dönem taraftarlarına farklı bir ekip izletmek için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

“Aile ortamını devam ettirmek istiyoruz”

Yeni dönem hazırlıklarına ağır bir tempoda başladıklarını anlatan 23 yaşındaki futbolcu, “Sezon öncesi hazırlık kampı bütün ekipler için çok kıymetli. Hoş bir hazırlık devri geçiriyoruz. Arkadaş ortamımız çok hoş. Yeni transferlerimiz yavaş yavaş geliyor. Onlarla bir arada daha güçlü bir kadro oluşturup, bu aile ortamını devam ettirmek istiyoruz.” dedi.

“Galatasaray’ın başarısı için buradayım”

Avrupa’da oynama isteğini tekrarlayan Kerem, “Bu yalnızca benim inisiyatifimde olan bir mevzu değil. Avrupa’da oynamayı çok istiyorum. Kulübün de menfaatleri doğrultusunda ilerlemek iki taraf için çok yanlışsız bir karar olur. İki taraf için de olumlu bir süreç olursa, natürel ki Avrupa’da oynamak isterim. Fakat sürecin ne getireceğini bilemiyorum. O yüzden yalnızca Galatasaray’a odaklandım, Galatasaray’ın başarısı için buradayım.” değerlendirmesinde bulundu.

“Veda fikrim yok”

Yıldız futbolcu, geride kalan dönemin akabinde toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımın kimi bölümlerce veda olarak algılanmasıyla ilgili, “Ben ondan evvelki sene de şampiyonluğu kaçırdığımızda Galatasaray taraftarına verdiği dayanaktan ötürü teşekkür etmiştim. Makûs geçen dönemde bizden takviyelerini esirgemedikleri için tekrar teşekkür ettim. Benim orada yalnızca taraftara teşekkür etmek üzere bir isteğim vardı. Biraz farklı algılanmış olabilir lakin orada öbür bir şey yoktu.” açıklamasını yaptı.

Kerem Aktürkoğlu, ekibe liderlik yapma konusunda kendisinden beklenti olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bu mevzuyu çok fazla düşündüm. Hatta bu senaryolar üzerinde çok oynadım diyebilirim. Geçen dönem tahminen bu beklenti yoktu ancak beklentiyi kendim bu düzeye çıkardığımı düşünüyorum. Artık hem taraftarlarımızın hem kadro arkadaşlarımın hem de hocalarımın ister istemez daha büyük beklentisi var. Doğal ki her vakit her şeye hazır olmak zorundasınız. Ben de kadroma, taraftarlarıma, hocama kendimi kanıtlayıp, performansımın üzerine koyarak devam etmek istiyorum. Saha içindeki ve dışındaki liderliklere hazırım. Hocam ne vazife verirse onu yapmaya hazırım. Kıymetli olan Galatasaray’ın başarısı, şampiyonlukları. Ben Galatasaray’ın şampiyonluğuna, başarısına ne kadar yardımcı olabilirsem, benim için o kadar güzel. Bu ferdi olarak performansımı da artıracaktır.”


“Arda ağabey kariyerli”

Kerem Aktürkoğlu, kendisi üzere Galatasaray’da genç yaşta uygun performans sergileyerek Avrupa’ya transfer olan Arda Turan’ın çok düzgün bir futbolcu olduğunu lisana getirdi.

“Arda ağabey, bence Türkiye’nin gelmiş geçmiş en meslekli, en yetenekli oyuncularından biri.” diyen Kerem, “Benim için en güzeli. Avrupa’da oynarken, kadro arkadaşlığı yaparken her vakit onu idol görmüşümdür. Arda ağabey üzere olabilmek natürel ki benim için çok büyük bir gurur olur. Gerçekleştirdiğim hayallerim oldu, gerçekleştirmek istediğim hayallerim de var. Bunlardan birisi de Avrupa’da oynayabilmek, ülkemi, grubum Galatasaray ve ailemi orada temsil edebilmek. İnşallah Arda ağabey üzere bir mesleğim olur da oralarda kendimi gösterebilirim.” halinde konuştu.

“Hazard’ı örnek alıyordum”

Kerem Aktürkoğlu, evvelden Belçikalı futbolcu Eden Hazard’ı örnek aldığını belirterek, “Chelsea vakitlerinde neredeyse hiçbir maçını, görüntüsünü kaçırmazdım. Onu çok beğeniyordum. Real Madrid’e gittikten sonra onda biraz düşüş oldu. Artık Muhammed Salah, Vinicius Junior çok formda. Vinicius Junior benim sitilime daha çok benziyor ancak alışılmış onlar çok üst seviye futbolcular. Kylian Mbappe keza o denli. Onların oyun tarzını izledikçe kendime neler katabilirim diye düşünüyorum. Neredeyse tıpkı yaştayız ancak onlar Avrupa’da büyük arenalarda oynuyorlar. İnşallah biz de oralarda kendimizi gösterme fırsatı buluruz.” diye konuştu.

“Yunus Akgün yarar sağlayacak”

Kerem Aktürkoğlu, geride kalan dönemi çok berbat geçirdiklerini lisana getirerek, “Bu dönem çok farklı beklentiler var. Galatasaray’dan beklenti her vakit şampiyonluktur. Ne yazık ki bu sene Avrupa’da uzunluk gösteremeyeceğiz. Bunun külfetini hem maddi hem de manevi manada yaşayacağız. Tek beklentimiz, bu sene ligde şampiyonluk. Öbür bir beklentimiz yok. Hem lig hem de kupa şampiyonluğuyla dönemi kapatmak istiyoruz.” diye konuştu.

“Takımıma şampiyonluğu getirebilirim”

Sarı-kırmızılı grupta geçen dönem ortaya koyduğu performanstan ötürü keyifli olduğunu ve bu performansın yeni dönem için kendisini motive ettiğini vurgulayan ulusal futbolcu, “Goller atmak, asist yapmak, âlâ performans sergilemek bana nasip olmuş olabilir lakin ‘Takımı sırtladın’ üzere bir söylemi kabul etmiyorum. Arkadaşlarıma haksızlık olacağını düşünüyorum. Kadro arkadaşlarımın bana her vakit katkıları olmuştur. Onların sayesinde bu performansı sergiledim. Gelecek dönem da en güzelini yapmak için çalışacağım. Kendimi geliştirmek için çabalıyorum. İnşallah bu dönem, geçen dönemin daha da üzerine koyup, kadroma şampiyonluğu getirebilirim.” sözlerini kullandı.

“Yunus çok karakterli”

Sarı-kırmızılı oyuncu, yeni dönemde kanatlarda Yunus Akgün ile birlikte çaba edeceklerini ve bu durumun beklentileri yükselttiğini anlatarak, “İnşallah bu beklentiyi karşılayabiliriz. Yunus çok sevdiğim bir arkadaşım, kardeşim. Hem Adana Demirspor hem de ulusal ekipte çok hoş işler başardı. İnşallah bu dönem Adana Demirspor’da gösterdiği performansın üzerine çıkacak, hem bize hem de ülkesine büyük yarar sağlayacak. Ben çok beğeniyorum, tıpkı vakitte çok seviyorum. Çok karakterli, düzgün bir kardeşim.” açıklamasını yaptı.

Okan Hoca’ya övgü

Teknik yönetici Okan Buruk’un futbolcularla olan irtibatının çok hoş olduğunu anlatan ulusal futbolcu, “Okan Hoca hakikaten futbolcularla arkadaş üzere irtibat kuran biri. Bu günümüz futbolu için çok değerli. Okan Hoca bu topluluğun değerli isimlerinden ve burada şampiyonluk yaşamış biri. Elbette Okan Hoca’nın da üzerinde bir baskı kelam konusu ancak deneyimi ve lig şampiyonluğu var. O yüzden bu süreci çok uygun atlatacağını, bir arada şampiyonluklar yaşayacağımızı düşünüyorum.” halinde görüş belirtti.

“Galatasaray’ın geleceği parlak”

Kerem Aktürkoğlu, sarı-kırmızılı ekibin kampına alınan genç futbolcuların çok yetenekli olduğunu lisana getirerek, “Ayhan Akman ağabeyin iki oğlu (Hamza Yiğit ve Efe) da inanılmaz yetenekli ve hoş kardeşlerimiz. Onların çok başarılı olabileceğine inanıyorum. Benim konumumda Beknaz Almazbekov var, onu da çok beğeniyorum. O da çok güzel bir futbolcu. Ali Turap Bülbül var, bana karşı oynuyor antrenmanlarda. Biraz zorluyor beni, ona da söyledim. Hakikaten çok yetenekli oyuncularımız var. Üzerinde gidilip, paha verildiği vakit çok daha farklı futbolcuların yetişeceğine inanıyorum. Bu gençlerle Galatasaray’ın geleceği çok parlak.” değerlendirmesini yaptı.

“Sezonun şampiyonlukla biteceğine inanıyorum”

Kerem Aktürkoğlu, sarı-kırmızılı taraftarların takviyesini her vakit gerilerinde hissettiklerini lisana getirerek, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Zaman vakit performans düşüklüğü hepimizde olmuştur. Futbolun tabiatında inişler ve çıkışlar, muvaffakiyetler ve başarısızlıklar var. Geçen sene büyük bir başarısızlık yaşadık. Bu başarısızlığı yalnızca hocalarımız değil, biz futbolcular da üstlendik. Biz bunun şuurundayız. O yüzden çok ağır bir kamp periyodu geçiriyoruz. Bu dönem çok farklı bir Galatasaray izleteceğimizi düşünüyorum. İnşallah taraftarlarımızın takviyesine futbolcular olarak karşılık veririz. Şampiyonlukla biteceğine canı gönülden inanıyorum.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*