iPhone 14 Pro’da çalışan iOS 16’nın nasıl görünecek?

Çarpıcı konseptler, iOS 16 çalıştıran iPhone 14 Pro’yu öngörüyor. iPhone 14 serisi, iPhone 13 üzerinde çığır açan bir yükseltme olmayabilir, ancak Pro modellerinin yeni bir ön tasarımı piyasaya sürmesi ve 48 MP ön kameraya sahip olması yüksek ihtimal.

iPhone 14 Pro’da çalışan iOS 16’nın nasıl görünecek?

Her zaman olduğu gibi, iOS 16’nın son sürümüyle tanıtılacak gibi görünen değişiklikler arasında açık mod ve muhtemelen bir pil ölçer gibi görsellerin yer alması bekleniyor. Elbette Apple’ın bir sonraki premium telefonları için heyecanlanmamak zor.

Teknoloji devi, telefonları 6 Eylül’de duyurabilir. Böylece yeni nesil sürüm için daha fazla beklememize gerek kalmaz. Beklemeyi kolaylaştırmak için grafik tasarımcı @AR72014 Twitter’da (9to5Mac aracılığıyla) gece gökyüzü renginde bazı iPhone 14 Pro görüntüleri yayınladı.

iPhone 14 Pro, söylentilere dayalı olarak ortaya çıkıyor

Bu, iPhone 14 Pro konsept görüntülerini ilk kez görmüyoruz ve daha önce Pro modellerini gösteren mankenler de gördük, ancak bu görüntülerdeki yenilikler, iPhone 14 Pro’nun Apple’ın akıllı telefon işletim sisteminin en son sürümünü çalıştırdığını hayal etmeleri. iOS 16 ve ses kilit ekranı gibi yeni özelliklerin nasıl görünebileceğini zihinlerinde canlandırmaları için tasarlanmakta.

İlk göze çarpan şey elbette şu anda Face ID bileşenlerini ve ön kamerayı barındıran çentiğin yerini alacak hap şeklindeki ve delikli oyuklar. Bu görüntüler sadece telefonun ön tarafını gösteriyor, yani burada göremediğimiz şey daha büyük 48MP sensör ve daha büyük kamera alanı.

Her zaman açık ekran gibi, telefonun kilidini açmanıza gerek kalmadan tarih, saat ve bildirimler gibi göz atılabilir bilgileri görmenizi sağlayacak yazılım tabanlı özelliklere yer verileceği düşünülüyor.

Apple ayrıca kilit ekranını yeniledi. Örneğin, oyun kontrollerine erişmenize izin verecek canlı güncelleme widget’larını içerecek ve bu, konsept görüntülerinde de görülebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*