İhmal can aldı: Aracın bagajından düşen bebek öldü

Aksaray’da içinde 7 kişinin bulunduğu hafif ticari araçta, uyuduğu için bagajdaki eşyaların üzerine yatırılan 13 aylık Muhammed Melih Bucak, bagaj kapağının açılmasıyla yola düştü. Muhammed Melik, araç yahut araçların üzerinden geçmesi sonucu ömrünü yitirdi.

Kaza, saat 22.30 sıralarında Aksaray-Ankara kara yolunun 12’nci kilometresinde meydana geldi.

Bayram tatili için Şanlıurfa’ya giden 7 kişilik Bucak ailesi Muhammed Metin Bucak (24) idaresindeki 06 BHU 952 plakalı hafif ticari araçla Ankara’ya dönmek için yola çıktı.

Yolculuk sırasında 13 aylık Muhammed Melih Bucak’ın uyuması üzerine annesi Bahar Bucak, oğlunu bagajdaki eşyaların üzerine yatırdı.

İddiaya nazaran bagaj kapağının açılması üzerine minik Muhammed Melih, eşyaların üzerinden kayıp yola düştü.

BAGAJ KAPAĞI AÇILIP YOLA DÜŞTÜ, CANSIZ VÜCUDUNA ULAŞILDI

Yaklaşık 2 kilometre gittikten sonra araçtakiler Muhammed Melih’in yerinde olmadığını fark etti.

Bunun üzerine şoför amca Muhammet Metin Bucak, araçla geri döndü.

Bucak ailesi yolda yaptığı aramada öteki araç yahut araçların üzerinden geçmesi sonucu Muhammed Melih’in cansız vücudunu buldu.

Ardından jandarma ve polis grupları çağrıldı. Takımlar, Muhammed Melih’in üzerinden geçen araç yahut araçların belirlenmesi için çalışma başlattı.

Dede Hasan Bucak, “Bir baktık çocuk yok. Bagaj açılmış. Çocuk eşyaların üzerinden kayıp yola düşmüş” dedi.

‘BİR BAKTIK ÇOCUK YOK’

Şanlıurfa’dan bayram ziyaretine döndüklerini belirten dede Hasan Bucak, “Biz yolda seyir halinde iken uyuyan çocuğu annesi Bahar, bagajda eşyaların üzerine koymuş ve 10 dakikada bir denetim ediyordu. Bir baktık çocuk yok. Bagaj açılmış. Çocuk eşyaların üzerinden kayıp yola düşmüş” dedi.

Fenalaşan dede Hasan Bucak’a, olay yerinde bekleyen ambulansta müdahale edildi. Muhammed Melik Bucak’ın cansız vücudu ise Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*