Hasret Gezgin: Oyunculuk her vakit etkin olmayı gerektirir

Bugüne kadar pek çok üretimde yer alarak oyunculuk alanında tecrübe elde eden Hasret Gezgin, yeterli bir oyuncunun kendisini geliştirmesi gerektiğinin altını çizdi.

Oyunculuğun pratik gerektiren bir meslek olduğunu belirten Gezgin, “Biliyorsunuz oyunculuk pratik gerektiren bir meslek. Hasebiyle pratiğiniz olmadığında kendinizi geliştirmeniz de çok mümkün olmuyor. Ben de bu anlayışla karakterime uygun gördüğüm rollerde yer aldım. Kiralık Aşk isimli üretimde Nazlıcan karakterini canlandırdıktan sonra farklı projelerde yer almaya başladım” diye konuştu.

“OYUNCULUK DAİMA YOLDA OLMAK DEMEKTİR”

Oyunculuğun insanın ebediyen kendisini geliştirmesini zarurî kıldığını belirten Hasret Gezgin, şunları söyledi:

“Oyunculuk sürekli yolda olmak demektir. ‘Ben tamamım, daha fazlasını yapmama gerek yok’ üzere bir niyet çok yanlış. Farklı eğitimlerle kendinizi geliştirmek durumundasınız. Bunun yanı sıra farklı projelerde yer almanız farklı rollere adapte olmanızı ve oyunculuk yeteneğinizi geliştirmenizi sağlayacaktır. Açıkçası ben de bu niyetle hareket ederek çalışmalarımı yoğunlaştırıyorum. Beni geliştireceğini düşündüğüm her üretimde yer alıyorum. Oyunculuğun beni özgürleştiren bir meslek olduğunu düşündüğüm için hem teorik hem de pratik manada kendimi geliştirmeye ve oyunculuktaki yeniliklere kendimi adapte etmeye çalışıyorum.”

FARKLI PROJELERDE YER ALMAK BENİ MEMNUN EDİYOR

Her insan bulunduğu dal içerisinde kendisini geliştirmek ve daha fazlasını yapmak ister. Bu durum oyuncular için de geçerli. Bizler farklı üretimlerde yer alarak kendimizi geliştiriyor, oyunculuk yeteneğimizin gelişmesini sağlıyoruz. Açıkça söyleyeyim farklı projelerde yer almak beni hayli keyifli ediyor. Yaratıcılığımın geliştiğini düşünüyor, kendimi çok daha özgür hissediyorum. Bu nedenle çalışmalarımı kesintisiz bir halde sürdüreceğimi ve farklı projelerde yer almaya devam edeceğimi rahatlıkla söyleyebilirim.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*