Fenerbahçe ve Galatasaray Oliveira’nın peşinde!

Şampiyonlar Ligi 2. ön elemesinde 20 Temmuz’da oynayacağı Dinamo Kiev maçına kadar orta alana destek yapmayı planlayan Fenerbahçe, Porto’dan Sergio Oliveira’yı gündemine almıştı. Geçen dönem Roma’da kiralık oynayan, fakat İtalyan grubunun 12 milyon Euro’luk satın alma opsiyonunu kullanmadığı 30 yaşındaki oyuncunun bonservisi için sarı-lacivertlilerin Portekiz kulübüne teklifte bulunduğu belirtilmiş, yabancı kaynaklar Kanarya’nın 4 milyon Euro’luk teklifinin kabul görmediğini tez etmişti.

Önümüzdeki hafta kritik

Sergio Oliveira’da dün kıymetli bir gelişme yaşandı. Porto yeni dönem hazırlıklarına başlarken 24 kişilik takıma Sergio Oliveira’yı almadı ve tecrübeli oyuncuya transfer görüşmesi yapması için müsaade verdi. Bu gelişme üzerine sarı-lacivertlilerin Portekizli oyuncu defterini tekrar açtıkları öğrenildi. Fenerbahçe’nin hafta içinde bu transferi bitirmek için düğmeye bastığı öğrenildi.

Galatasaray rakip oldu

Fenerbahçe, orta alanına destek için düşündüğü Portekizli oyuncu konusunda, Porto’nun Oliveira’ya transfer görüşmesi yapma müsaadesi vermesinin akabinde bu transfer için yine umutlanırken, karşısına Üstün Lig’den rakip çıktı. Sarı- Lacivertli takımın ezeli rakibi Galatasaray’ın da Sergio Oliveira’ya talip olduğu tezleri gündeme geldi. Üstün Lig’in büyükleri bir defa daha transferde karşıya karşıya gelirken, kimin süreçten galip çıkacağı merakla beklenmeye başlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*