Fenerbahçe taraftarının ‘Vladimir Putin’ tezahüratı dünya basınında

Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme cinsinde Fenerbahçe, konutunda Ukrayna temsilcisi Dinamo Kiev’i ağırladı.

Ukrayna takımı uzatmalarda attığı golle çabayı 2-1 kazanarak bir üst tipe çıktı. Birebir vakitte Fenerbahçe’nin de Şampiyonlar Ligi hasreti tam 14 yıla çıktı.

Ancak gayrete skordan çok farklı bir olay damga vurdu. Fenerbahçe taraftarı, Kiev’in golünün akabinde, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin tezahüratı yaptı.

“Utanç verici”

Skandal olay dünya basınında da yankı uyandırdı. Britanya tabloiti Daily Star, olayı ”utanç verici” olarak nitelendirdi. Daily Star, toplumsal medyada birtakım kullanıcıların Fenerbahçe’nin UEFA karşılaşmalarından men edilmesi için davet yaptığını belirtti.

Fransız spor kanalı CNEWS ise taraftarın tezahüratını ”sürreal” olarak nitelendirdi. Sırp haber portalı Republika da olayı ”İstanbul’da skandal” başlığıyla gördü.

Ukrayna’nın Kyiv Independent gazetesinden gazeteci Oleksiy Sorokin, ”Fenerbahçe hem saha içinde hem de saha dışında kaybeden oldu” değerlendirmesinde bulundu.

Twitter’da Fenerbahçe tribünlerinin Putin tezahüratı yaptığı imajlar milyonlarca kişi tarafından izlendi; on binlerce kişi Rus başkanın ismini bağıran taraftarlara reaksiyon gösterdi.

“Rezalet”

Bunun dışında birtakım yabancı basın organları da olayı manşetlerine taşıdı işte onlardan kimileri:

RusFutbol: Fenerbahçe taraftarları, Şampiyonlar Ligi’nde Dinamo Kiev ile oynanan maçta Vladimir Putin’in ismini haykırdı.”

RIA: La-la-la-la-la, Vladimir Putin!” Rusya Şampiyonlar Ligi’nde. Fenerbahçe taraftarları”

Novosti Spor: “Fenerbahçe taraftarları Dinamo Kiev maçında Putin’in ismini haykırdı. Dinamo Kiev maçında Putin’e tezahürat yaptı.”

Polonya’dan Sport: “Dinamo Kiev golü attı. Fenerbahçe taraftarı çıldırdı. Putin için tezahürat yaptılar.”

Desporto Ao Minuto: “Rezalet! Dinamo Kiev golü attı. Fenerbahçeliler Putin diye haykırdı.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*