Et benlerini taş üzere düşüren formül! Evet çörek otunun ona da bir devası var

Et beni, cilt üzerinde oluşan çıkıntılar olarak tanımlanabilir. Çoğunlukla zararsız, şikayete yol açmayan ve travmatize edilmedikçe ağrı yapmayan ve bir çeşit cilt lezyonu olan et beninin, her dört yetişkinden birinde olduğu düşünülür. Et benleri bilhassa şişmanlığa yatkın ve obez hastalarda daha çok görülmektedir. Boyutları bireyden bireye farklılık gösterebileceği üzere, tıpkı bölgede farklı boyutlarda da olabilir. Kişiyi estetik açıdan rahatsız etmesi durumunda et benleri ameliyatlı ya da ameliyatsız tedavi usulleriyle yok edilebilir. Bizde haberimizde ameliyata gerek kalmadan et benini çörek otu yağı kullanarak nasıl tedavi edebileceğinizi derledik.

Çörek Otu Yağı Nedir?

Çörek otu bitkisi, çeşitli mutfak ve tıbbi geleneklerde uzun bir kullanım geçmişine sahip olduğu güneybatı Asya’da ve Akdeniz ve Afrika’nın birtakım bölgelerinde bulunur. Yaklaşık bir metre büyür ve ince yapraklara, küçük soluk çiçeklere ve tohumlarla dolu meyve kabuklarına sahiptir. Çörek otu yağı da bu tohumlardan elde edilir. Çörek otu yağı linoleik asit, oleik asit üzere doymamış yağ asitleri ve birtakım doymuş yağ asitleri içermektedir. Linoleik asit bedende üretilmeyen esansiyel yağ asitlerinden biridir.

ÇÖREK OTU YAĞININ YARARLARI NELERDİR?

İnsanlar binlerce yıldır terapötik yararları için çörek otu yağını kullandılar. Araştırmalar, bu yağın kilo vermeye yardımcı olmak, cilt şartlarını güzelleştirmek ve hatta kanser ve diyabet tedavisine yardımcı olmak üzere birçok tıbbi ve kozmetik yarar sağlayabileceğini gösteriyor. Bu yararların anahtarı, çörek otu yağının ana bileşeni olan timokinon üzere görünüyor.

  • Çörek otu desteğinin insanların beden kitle indeksini düşürmeye ve insanların bel etrafını düşürmeye yardımcı olabileceğini göstermiştir.
  • Egzama, akne yahut sedef hastalığı üzere cilt rahatsızlıklarının semptomlarını netleştirmeye yardımcı olarak yararlıdır.
  • Saçı nemlendirebilir, cildi yumuşatabilir.
  • Çörek otu yağı, yara düzgünleşme sürecini hızlandırabilir.
  • Çörek otu yağındaki timokinonun, çeşitli kanser hücrelerinde programlanmış hücre vefatını tesirler.
  • Hem karaciğer hem de böbrekler üzerinde kollayıcı bir tesire sahiptir.
  • Çörek otu yağının anti-inflamatuar özellikleri hazımsızlık, mide bulantısı, karın şişliği, şişkinlik, kusma, ishal yahut kabızlık üzere semptomların hafifletilmesine de yardımcıdır.

ET BENLERİNİN ÇÖREK OTU YAĞI İLE TEDAVİSİ

Et benlerinin tedavisinde bitkisel olarak çörek otu yağı kullanılmaktadır. Et beni olan bölgenize günde bir çay kaşığı çörek otu yağını sürün ve bir çay kaşığı da için. Bu bitkisel tedaviye yaklaşık olarak 3 hafta devam etmeniz öneriliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*