Esnaf 5 TL’lik madeni para istedi, Bakan Nebati: Yağdıralım

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, çeşitli temaslar ve ziyaretlerde bulunmak üzere Isparta’ya geldi. Temaslarının ardından esnafı da ziyaret eden Nebati, restorasyonu devam eden tarihi Üzüm Pazarı, Mimar Sinan Camii yanı ve Mimar Sinan Caddesi’nde esnafla görüşürken, tavuk döner satışı yapan esnaf, madeni para talebinde bulundu.

Bir esnaf, “Sayın bakanım, esnaf olarak madeni 50 kuruş ve 1 lira sıkıntısı çekiyoruz. Piyasaya bolca 1 lira ve 50 kuruş salınsın hatta 5 liralık madeni para basılsın. Şimdi bankaya gittik, orada da yok. Koştur, koştur bozuk para arıyoruz” dedi.

Nebati’nin “Biraz basalım mı?” diye sormasının ardından esnaf da “Kağıt para yerine 5 lira, 1 lira iyi olacak. Yağdıralım, ne olacak?” dedi. Nebati ise gülerek “Yağdıralım” karşılığını verdi.

Bakan yardımcısıyken de Isparta’yı ziyaret ettiğini anlatan Nebati, esnafın ikramı ve hediye vermesi üzerine, yanındaki AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel’e, “Isparta esnafı gerçekten çok cömert. İkram etmeyi seviyor. Son geldiğimde pandemi yeni bitmişti işler o kadar kötü olmasına rağmen yine bol bol izzet-i ikramda bulunmuşlardı. Bugün yine herkes bir şeyler ikram ediyor” dedi.

ÖTV’siz taksi isteği

Nebati, ziyaret ettiği taksi durağında da esnafla sohbet etti. Esnaftan birinin “Sayın bakanım daha önce ÖTV’siz taksi imkanı sağlamıştınız, çok sevinmiştik. Yine böyle bir imkan sağlasanız çok mutlu olacağız” sözleri üzerine Nebati, bunun şimdilik mümkün olmadığını söyledi.

Nebati, sohbet ettiği esnaf ve yolda gördüklerine, yanındaki AKP’nin Ispartalı yöneticilerini göstererek, “Tanıyor musunuz?” diye sordu. Belediye başkanı ve milletvekilini tanıyıp, İl Başkanı Osman Zabun’u tanımayanlara Nebati, “Bak başkan test etmiş oldum. Seni fazla tanımıyorlar, ona göre” diye espri yaptı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*