Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Mert ol, adaylığını açıkla

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin küme toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde CHP başkanı Kılıçdaroğlu, TÜSİAD ve DBP’li Aydeniz vardı. Erdoğan, bir defa daha Kılıçdaroğlu’na seslenerek “Çık ortaya, mert ol, adaylığını yahut adayını açıkla” dedi. TÜSİAD’a reaksiyon gösteren Erdoğan “Ey TÜSİAD’ın başındaki beyefendi dış siyasette bize ders veremezsin. Sen çıraksın. Evvel haddini bileceksin, iktidara ders vermek kim, siz kimsiniz?” diye konuştu.

DBP’li Salihe Aydeniz’in hızla dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğini söyleyen Erdoğan, “Meclisin bu bahiste üzerine düşeni yapacağını biliyoruz” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından kıymetli başlıklar şöyle:

“Konuşmamın başında gençlere müjde vermek istiyorum. Kamuoyunda öğrenci affı diye bilinen teklifimizi önümüzdeki günlerde Meclis’imizin takdirine sunuyoruz. Şimdiden gençlerimize, ülkemize iyi olmasını diliyorum.

Kılıçdaroğlu ‘CHP eski CHP değil’ diyor Millet eskisinden ne hayır gördü ki yenisinden yarar beklesin. Onlar kendi içlerindeki Rum, Yunan, PKK, FETÖ, beşinci kol elemanlarını temizlesinler.

TÜSİAD HADDİNİ BİLECEKSİN: NATO probleminde, İsveç ve Finlandiya terörle uğraşta net, somut ve kararlı adımlar atana kadar duruşumuzu katiyen değiştirmeyiz. Ey TÜSİAD’ın başındaki beyefendi dış siyasette bize ders veremezsin. Sen çıraksın. Evvel haddini bileceksin, iktidara ders vermek kim siz kimsiniz?

TÜSİAD KAPIMIZI ÇALMASIN: Biz dış siyasette İsveç, Finlandiya bunlara niçin hal alıyoruz? Sokaklarında terör örgütleri cirit atarken biz onlara kapılarımızı açacağız? Ey TÜSİAD siz onların yanında yer alabilirsiniz, biz şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Şayet TÜSİAD bu gidişiyle devam ederse bu iktidarın kapısını hiç çalmasın. CHP size ne diyorsa o ağızla konuşuyorsunuz. Sizden evvelki ağababalarınız da bu türlü konuşuyordu, siz de birebir halde konuşuyorsunuz. Öyleyse bu kapı, yerli ve ulusal duruş sergileyene açıktır, yerli ve ulusal duruş sergilemeyene kapalıdır.

ULUSLARASI UÇUŞLAR TÜRK HAVA YOLLARI İSMİYLE YAPILACAK: Dünyada ülkemizin ismini Turkey’den Türkiye’ye dönüştürme adımını muvaffakiyetle hayata geçirirken Ulusal havayolumuz milletlerarası uçuşlarını Turkish Airlines değil, Türk Hava Yolları ismiyle yapacaktır. Bu kadarı öküz altında buzağı arayanlara herhalde kâfi.

MUHALEFETİN ERKEN SEÇİM FALAN İSTEDİĞİ YOK: Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri önümüzdeki yılın bu günlerinde yapılacak. Geri sayımın başladığını söyleyebiliriz. Muhalefet hala erken seçim lafları etmeyi sürdürse de seçim takvimi ilerliyor. Muhalefetin erken seçim falan istediği yok. Bunlar rastgele bir sorumluluk üstlenmeden konforuyla siyaset yapmaya alışmışlar.

BUNLAR KAYGILI DEĞİL: Sel felaketinde İstanbul’un, Ankara’nın, İzmir’in halini gördük. Rastgele bir altyapı çalışmaları yok. Birisi Bodrum’da seyahatte, öbürü Eskişehir’de, biri nerede olduğu muhakkak değil. Bunlar sıkıntılı değil. Kazara bir sorumluluk altına girdiklerinde çıkan görüntüyü gördük.

BUNUN İSMİ SİHİRBAZLIK: Daha adayının ismini açıklamayanların, ülkeye hizmet etmek üzere emelleri yok. Güya seçim tarihi aşikâr olsa aday çıkartacaklar fakat ortada isim misim yok. Aylarca masada kimin nerede oturacağına karar vermeyenlerden daha ne beklenir ki? Yıpranma korkusu nedeniyle aday açıklamadıklarını söylüyorlar. Bu nasıl aday ki, ismi gündeme gelir gelmez çabucak yıpranıyor, bu nasıl aday ki siyaset sahnesinde kaldıkça boyası, makyajı dökülüyor? Bunun ismi strateji değil, sihirbazlıktır.

Kılıçdaroğlu’na tekrar söylüyorum; ya adaylığını açıkla ya da adayını açıkla. Bunu söylediğimden beri ortadan kayboldu. Her gün bir kurumun kapına dayanıyor. Her gün palavra ve iftira üzerinden höyküren bu zatın sesi kısılıverdi. Birileri ‘Kendisine kararımızı verene kadar sen otur’ dediler.

MERT OL ADAYLIĞINI AÇIKLA: Şimdi altılı masanın adayı bile belirli değilken bir meşrep fitnesi ortaya attılar. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak bu tehlikeli tartışmada duruşumuz nettir. Bay Kemal senin meşrebin ne olursa olsun biz senin meşrebinle ilgilenmiyoruz. Çık ortaya, mert ol, adaylığını yahut adayını açıkla. Biz bu zatın bürokrasi ve siyasetteki beceriksizliğini her fırsatta yüzüne vururuz. Fakat öteki vasıflarıyla uğraşmayız.

BU MİLLETİN İNANCINI HAKİKAT ÖĞRENİN: Millete hizmet iddiasındasınız, evvel bu milletin tarihini, inancını gerçek öğrenin. Milletin kıymetlerini aşağılayan, milletimizin bu zihniyete verdiği dersleri öğrenin. Tarihimizi bilmeden, insanımızı tanımadan ne bu ülkeye ne milletimize hizmet edebilirsiniz. Biz sabırla çalışacak, kendi işimize bakacak, kendi amaçlarımıza odaklanacağız.

SÜRATLE DOKUNULMAZLIĞI KALDIRILMALI: HDP’nin terör örgütü elebaşının buyruğuyla geçtiğimiz günlerde yol açtığı rezalet imajları unutmadık. Kadıköy’de işlenen rezaletin başrolünde yer alan kelamda milletvekili, yanında yer alan milletvekillerinin geçmişte hangi karanlık niyetlere alet olduklarını düzgün biliyoruz. Bu bayanın evrakı çok kabarık. Kendisinden bu ihanetinin bedelinin hukuk önünde sorulmasının takipçisi olacağız. Hızla dokunulmazlığının kaldırılması ve bu kutlu çatı altında yer almasının mümkün olmadığını AK Parti olarak biz ortaya koyuyoruz. Meclis’in bu mevzuda üzerine düşeni yapacağını biliyoruz.

VATANDAŞLARIMIZI DENGESİZLİKTEN KORUMAK İÇİN ÖNEMLİ ÖNLEMLER ALDIK: Global piyasalardaki dalgalanmalar sürüyor. Tüm ekonomiler enflasyonda 40 yıldır görmedikleri düzeylerle boğuşuyor. Güç fiyatlarındaki artışlar, üretim ve tedarik zincirindeki meçhullüğü derinleştiriyor. Güç kaynaklarının hepsinde fiyatların artması istikrarları bozmuştur. Biz vatandaşlarımızı bu dengesizlikten korumak için önemli önlemler aldık. Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle ortaya çıkan buğday, ayçiçeği krizini çözmek için çaba sarf ediyoruz. Hububatı, sebzeyi, meyveyi üretme konusunda problemimiz yok. Kesimin gereksinimi olan buğday, şeker ve gibisi eserleri dışarıdan alıyoruz. Çiftçilerimizin tohum, mazot, gübre üzere fiyatlardaki artışın farkındayız. Pek çok tedbir alıyoruz. Üretimin artarak sürmesi en başta gelen önceliğimiz.

POMPA FİYATLARINDAKİ SAYILAR RAHATSIZ EDİCİ SEVİYEDE: Güçteki dışa bağımlılığı azaltmak için efor içindeyiz. Karadeniz’deki doğalgazı sisteme bağlamak için çalışıyoruz. Petrol fiyatlarındaki yükselmeye bağlı olarak pompa fiyatlarındaki sayılar rahatsız edici seviyededir. Keşke her yerden petrol fışkırıyor olsa da bu durumun önüne geçebilsek. Petrol fiyatlarının bugünkü düzeyinin hiçbir ülke tarafından sürdürülebilir olmadığı açıktır. Bu fiyatların olağan fiyatlara gerilemesiyle, pompa fiyatlarının düşmesini bekliyoruz.

İTHALAT SENİ BİTİRİR, BATIRIR: Daha evvel de söz ettiğim üzere “ülkemizde ekonomik problemlere teşhis yanlış konduğu için tahlil de yanlış ilerlemektedir” diyor TÜSİAD’ın başındaki. İhracat olmazsa, büyüme olmazsa sen ayakta duramazsın. Bunlar CHP ağzı. İthalat seni bitirir, batırır. Biz bunları yapıyoruz ancak sizin anlayışınız bunu anlamaz. O yüzden ikide bir lider değiştiriyorsunuz.

Buna klasik anlayışla tahlil aramak beyhudedir. Be zavallı, bizim yanımızda akademisyenlerimizin olmadığını kim söyledi? Biz kiminle nerede, nasıl çalışacağını 20 yıldır ispat etmiş bir partiyiz. Bundan sonra hangi akademisyenlerle çalışacağımızı sana sorarız, o isimlerle çalışırız. Başa bak.” (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*