Cüneyt Arkın’ın ismi Beşiktaş’taki Sanatkarlar Parkı’na verildi

Beşiktaş Belediyesi temmuz ayı meclis toplantısında, geçen hafta hayatını kaybeden Türk sinemasının usta oyuncusu Cüneyt Arkın’ın isminin oy birliğiyle Etiler Sanatkarlar Parkı’na verilmesini kararlaştırıldı.

Alınan karar doğrultusunda parkın ismi Cüneyt Arkın Sanatkarlar Parkı olacak. Arkın’ın Türk sinemasına kattıkları ve onurlu duruşu ile her vakit akıllarda olacağını vurgulayan Beşiktaş Belediye Lideri İstek Akpolat, “Usta sanatkarımızın anısını Beşiktaş’ta hep yaşatacağız” dedi.

Yeşilçam’ın unutulmaz ismi Cüneyt Arkın’ın vefatı herkesi derinden sarstı. Beşiktaş ilçesine bağlı Akat Mahallesi’nde ikamet eden sanatçı için Beşiktaş Belediyesi, Sanatkarlar Parkı’nda bir taziye düzenlemişti.

Beşiktaş Belediye Lideri İstek Akpolat da usta sanatkarın ailesinin yanında olarak Cüneyt Arkın isminin Beşiktaş’ta yaşatılacağını belirtmişti. Bu çerçevede Beşiktaş Belediyesi temmuz ayı meclis toplantısında, husus gündeme alınarak, mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

USTA SANATKARIMIZIN ANISINI BEŞİKTAŞ’TA EBEDİYEN YAŞATACAĞIZ

Alınan karara nazaran; Cüneyt Arkın’ın ismi Etiler Sanatkarlar Parkı’nda yaşayacak. Lider Akpolat alınan karar sonrası şu sözleri kullandı:

‘’Belediye Meclisimizin temmuz ayı toplantısının 1. birleşimini gerçekleştirdik. Geçen hafta kaybettiğimiz sinemamızın kıymetli pahası, komşumuz Cüneyt Arkın’ın ismini Etiler Sanatkarlar Parkı’na verme teklifimiz oy birliği ile kabul edildi. Usta sanatkarımızın anısını Beşiktaş’ta sürekli yaşatacağız.”

KAYNAK: DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*