Counter Strike 2, Mobil İçin de Yayınlanabilir!

Valve’ın 22 Mart günü sürpriz bir şekilde duyurduğu Counter Strike 2, bugün büyük bir haberle karşımıza çıktı. Neredeyse her büyük FPS oyununun mobil dünyaya taşındığı şu günlerde Counter Strike’ın da resmen mobile gelebileceği ortaya çıktı.

Twitter’da Aquarius tarafından paylaşılan ekran görüntülerinde Counter Strike 2’nin oyun motorundaki bazı kodlar yer aldı. Kodlarda “csgo” ve “cs2_” kısaltmalarına yer veriliyor, oyun motorundaki konsolda şarj durumunda FPS yönetimine ilişkin komutlar yer alıyor.

Source 2 oyun motorunda ortaya çıkan mobil desteği:

Bu görüntüler Counter Strike’ın mobile geleceğini kanıtlıyor mu?

Görüntüler, Source 2 oyun motorunun mobil desteği de sunduğunu gösteriyor. Fakat bu destek, Counter Strike’ın kesin bir şekilde mobil için de yayınlanabileceği anlamına gelmiyor. Yine de Valve’ın istediği durumda böyle bir desteğin bulunduğuna işaret ediyor.

Left 4 Dead serisi, Team Fortress ve daha pek çok efsane Valve oyununu günümüze getiren Source 1 oyun motoru, mobil destek sunmuyordu. Valve’ın yeni oyun motorunda mobil destek sunması, Counter Strike dışında farklı oyunların da mobile gelebileceğinin habercisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir