CHP’nin belediye liderleri çalıştayı ikinci gününde: Çankaya sizi bekliyor

VAN – CHP’nin ‘Belediye Liderleri Çalıştayı’ Van’da ikinci gününde devam ediyor. CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında organize edilen çalıştayda 248 il-ilçe belediye lideri, yaklaşan genel seçimleri değerlendireceği kampa girdi.

CHP Mahallî İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun’un açılış konuşmasını yaptığı çalıştayda, genel lider yardımcıları “Genel Merkezin seçim hazırlıkları seçime giden süreçte belediyelerin rolü” başlıklı panel düzenlerken, belediye liderleri basına kapalı oturumlarda sunumlara katılacak.

‘VAN’A BİR TOPLANTI DÜZENLEYİP GİTMEK İÇİN GELMEDİK’

CHP Van Vilayet Lideri Seracettin Bedirhanoğlu’nun konukları selamlaması ve “Bu kentin yazgısını inşallah daima bir arada değiştiririz” sözlerini kullanmasının akabinde çalıştayın startı verildi.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan CHP Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, “Van’a bir toplantı düzenleyip ayrılmak için gelmedik. Belediye liderlerimiz alana indi kaygıları dinledi tahlil tekliflerini sundu” dedi.

Çalıştayın ana gündeminin genel seçimler olduğunu hatırlatan CHP’li Torun, belediyelerin iktidarın “zulmü altında” olduğunu söyledi ve “Onlar ne yaparlarsa yapsınlar halkın belediyelerine mani olamadılar bundan sonra da asla mani olamayacaklar. Halkın belediyeleri her türlü pürüzü halkımızla birlikte aşacak” diye konuştu.

Topluma yönelik iktidarın “zulmünün” çok daha büyük olduğunu söyleyen Torun, “Derin yoksulluk ve adaletsizlik ülkemizin her köşesini sarmıştır. Fakat biliyoruz ki Milletimiz çaresiz değildir” dedi ve kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak gelecekten umutluyuz. Zira biliyoruz ki; Şayet bu ülkede, kendi halkına sırtını dönen bir iktidar varsa, elektriği kesilen milyonlar için karanlıkta kalan bir başkan vardır. Şayet bu ülkede, adaleti çürüten bir iktidar varsa, adalet için ayakları kanayarak günlerce yürüyen bir önder vardır. Ve hatta ülkesini terk edip kaçmaya niyetlenen bir iktidar varsa bu ülkede, “Bizim öteki memleketimiz yok, hiçbir yere gitmiyoruz. Bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız” diyen bir başkan vardır. Biliyoruz: Her firavunun bir Musa’sı vardır.”

‘ÇANKAYA SİZİ BEKLİYOR GENEL BAŞKANIM’

Sayın genel liderim ülkemiz için bir yola çıktınız. Buradan bir kere daha vurguluyoruz ki; Beldesinden büyükşehrine kadar, tüm belediye liderlerimizle birlikte yanınızdayız sayın genel liderim. Yolunuz yolumuzdur ve bu yol, umudun yoludur. Biliyoruz. Artık ümitsizlik kaçıyor türkülerimizden. Milletin sesini duyuyoruz: Artık değişim rüzgârları, fırtınaya dönüşüyor. Görüyoruz. Kısa çöpün, uzundan hakkını alacağı günler yakın. Karanlığın aydınlığa varacağı günler yakın. Vakit, adalete susamış milyonların vaktidir. Çankaya bizi bekliyor. Çankaya sizi bekliyor Sayın Genel Liderim.” (DUVAR)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*