Bu numara ile peynir rendenizi temizlemek çok kolay

Hemen çabucak her yemeğin üzerine rendelenmiş peyniri kim sevmez ki? Rastgele bir makarna yahut risottoyu süsleyebilir, lakin peyniri nitekim rendeleme zahmetinden geçmeniz gerekir. Peynir rendeleri çok kullanışlı eşyalar olsa da, onları kullanmaya gelince her vakit biraz isteksiziz zira onları tekrar temizlememiz gerektiğini biliyoruz. Ve bu gerçek bir acı… En azından evvelden öyleydi zira bu numara paklığı çok daha kolay hale getiriyor!

Ve rendeyi kolaylıkla temizlemek için gereksiniminiz olan tek şey bir limon dilimi.BU NUMARA İLE PEYNİR RENDENİZİ TEMİZLEMEK ÇOK BASİT

Bu kullanışlı numaraya geçmeden evvel, limonun bedeniniz için ne kadar sağlıklı olduğundan bahsetmek istiyoruz. Limonlar B, C vitamini, potasyum, proteinler, antioksidanlar, kalsiyum, magnezyum ve pektin içerir. Pektin, bağışıklık sisteminiz üzerinde olumlu bir tesire sahiptir, bu da daha az hastalanacağınız manasına gelir. Bu yüzden içinde biraz taze limon suyu bulunan su içmenizde yarar var. Limon suyunuzdan en uygun biçimde yararlanmak istiyorsanız, sabahları aç karnına içmeniz kıymetlidir. Bu halde, bedeninizi toksinlerden arındırmak kelam konusu olduğunda en tesirli olacaktır. Ayrıyeten, kilo kaybını uyarır. Zira aç karnına limonlu su içerseniz karaciğeriniz daha fazla safra üretir. Bu da daha az aç olmanıza ve yiyecekleri daha süratli sindirmenize yol açar.

TEMİZ RENDEYE BU HALDE KAVUŞABİLİRSİNİZ

Peynir rendesindeki tüm bu küçük delikleri temizlemek son derece sıkıcı bir iştir. Bulaşık makinesinden geçirmek de birden fazla vakit temizlemek için kâfi olmuyor. Peynir ya da rendelediğiniz öbür şeyler orada öylece kalır. Neyse ki, rendeyi limonla basitçe temizlemek için çok kullanışlı bir ipucu öğrendik. Ne yapmanız gerek? Bir limonu ikiye bölün ve posalı tarafı büyük olanın deliklerinin üzerinden geçirin. Limonun asiditesi yağı keser ve posanın eti metali ovalar ve can sıkıcı derecede küçük deliklere girer. Meyve suyunu ve posasını bir müddet rende üzerinde bekletin ve işini yapmasına müsaade verin ve akabinde akan su altında durulayın. Kalan peynir modülleri ve limon posası birebir formda durulanır!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*