Atakum Belediyesi’nde ‘Vedat Türkali’ tabelası kaldırıldı

Samsun’da Atakum Belediyesi, “Vedat Türkali Eğitim Sanat ve Kültür Merkezi” ismi verilen toplumsal tesisteki tabelayı kaldırdı. Gençlik Bilim ve Sanat Merkezi’nin bulunduğu binaya da ‘Hasan Ali Yücel’ isminin verilmesine AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri Yücel için ‘siyasi bir kimlik’ diyerek karşı çıktı.

Cumhuriyet‘ten Cemil Ciğerim‘in haberine nazaran, AK Partili meclis üyeleri kültür merkezine Vedat Türkali isminin verilmesi ile ilgili meclis kararı bulunmadığı gerekçesiyle tabelanın kaldırılması için önerge verdiler. AK Partili meclis üyelerinin önergesi oy çokluğu ile kabul edildi. Toplumsal tesisteki tabela söküldü, salon isimsiz kaldı. Haziran ayında yapılacak meclis toplantısında toplumsal tesise “Atakum Belediyesi 19 Mayıs Çok Hedefli Salon” ismi verilmesi gündeme gelecek.

Gençlik Bilim ve Sanat Merkezi’nin bulunduğu binaya da “Hasan Ali Yücel” ismi verildi. AK Parti ve MHP’li üyeler, Köy Enstitüleri kurucusu Hasan Ali Yücel için “Siyasi bir kimlik” diyerek ‘hayır’ oyu verirken, teklif CHP ve UYGUN Partili meclis üyelerinin ‘evet’ oyları ile oy çokluğu ile kabul edildi.(HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*