12 yıldır kayıptı, garajında insan kemikleri bulundu: Oğlu tutuklandı

Yeni Mahalle’deki meskenin garaj kısmında yapılan hafriyat çalışması sonucu kemik kesimlerinin bulunmasının akabinde gözaltına alınan ve dün adliyeye sevk edilen Sürmeli’nin eski karısı G.A, çocukları Ö.S. ile U.S’nin de ortalarında olduğu 6 kuşkulu, savcılıktaki sözlerinin tamamlanmasının akabinde sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Nesip Sürmeli, 28 Şubat 2011’de ortadan kayboldu.

Şüphelilerden Sürmeli’nin oturduğu meskenin sahibinin kızı E.B, tabir süreci sırasında baygınlık geçirdi. 112 Acil Servis takımlarınca Nazilli Devlet Hastanesi’ne götürülen bayan, tedavisinin akabinde yine adliyeye getirildi.

Şüpheliler, tabirlerinin alınmasının akabinde sulh ceza hakimliğince, isimli denetim kuralıyla özgür bırakıldı.

Bu şüpheliler dışında Sürmeli’nin konut sahibinin öbür cezaevinde tutuklu bulunan oğlu B.A’nın, Ses ve İmaj Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden kuşkulu sıfatıyla sözü alındı. Sulh ceza hakimliği, B.A’nın bu kabahatten da tutuklanmasına hükmetti.

Diğer yandan soruşturma kapsamında B.A’nın annesi ile 1 kişi hakkında daha yakalama kararı çıkarıldı.

Cinayet kuşkusuyla 6 kişi, gözaltına alındı.

Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği takımları, kaybolan şahıslara yönelik belgeleri tekrar ele alan gruplar, 12 yıl evvel 56 yaşındayken kaybolan Nesip Sürmeli’nin ailesi, arkadaşları ve yakınlarının tabirlerine başvurmuştu.

Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında alınan tabirler doğrultusunda Sürmeli’nin öldürüldüğü ve o periyot kiralık olarak oturduğu konutun garajına gömüldüğü argüman edilmişti.

Üzeri betonla kaplanan alanda hafriyat yapan takımlar, kemik modülleri bulmuştu.

Kemikler, İzmir İsimli Tıp Kurumuna gönderilmiş, soruşturma kapsamında olayla ilgili oldukları kuşkusuyla, Sürmeli’nin kaybolmadan bir mühlet evvel boşandığı eşi G.A. ile iki çocuğunun da bulunduğu 6 kişi gözaltına alınmış ve dün adliyeye sevk edilmişti.İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği takımları, Nazilli ile Erzurum, Tekirdağ ve Denizli’de eş vakitli operasyonlar yaptı. Cinayet kuşkusuyla 6 kişi, gözaltına alındı. E.G., Ö.S., U.S., G.A., E.B. ve B.B., emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*