1 kişilik paklık emekçisi alımına bin 948 kişi başvurdu! CHP’den TÜİK’e reaksiyon

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Niğde’de alacağı bir paklık çalışanı için bin 948 kişi başvurdu. Türkiye’deki işsizlik probleminin bir kere daha gözler önüne serildiğini belirten CHP Niğde Vilayet Lideri Erhan Adem, “Bir kişilik iş için bin 948 kişi müracaat yapıyorsa TÜİK’in açıkladığı işsizlik sayıları gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

Türkiye’deki işsizlik sorunu Niğde’de bir defa daha gözler önüne serildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Niğde’de bir paklık personeli almak için ilan verdi. Müracaatlar ‘iskur.gov.tr’ üzerinden alındı. Müracaat müddetinin dolmasının akabinde, kriterlere uygun şahısların açıklandığı listede bir kişilik paklık emekçisi takımına bin 948 kişinin başvurduğu belirlendi.

“TÜİK’İN İŞSİZLİK SAYILARI GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Niğde Vilayet Lideri Erhan Adem, TÜİK’in açıkladığı işsizlik sayılarının gerçeği yansıtmadığını söyledi. TÜİK’e gerçek işsiz sayısını açıklaması davetinde bulunan Erhan Adem, şunları söyledi:

* “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Niğde’de bir erkek emekçi alımı için yaptığı ilana Niğde için bin 948 kişi başvurmuştur.

* Bir kişilik iş için bin 948 kişi müracaat yapıyorsa TÜİK’in açıkladığı işsizlik sayıları gerçeği yansıtmamaktadır.

* TÜİK, bir an evvel hukukî kişiliğine kavuşup, Türkiye’de ne kadar işsiz sayısı vardır, gerçekleri açıklamalıdır.

* TÜİK’in verdiği işsizlik sayılarında düştüğü söyleniyor lakin gerçekler o denli değil. Bir kişilik ilan için bin 948 kişi başvuruyor, burada bir tezatlık var.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*